Yakovlev: Fernandesni baholashga hali erta
Toshkentning “Spartak” jamoasining sobiq futbolchisi Pavel Yakovlev yangi futbolchi Jedson Fernandesning debyuti haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fernandes ilgari “Beshiktosh”da to‘p surgan va “Spartak” klubiga 20 million yevroga tushgan. Bu summaga bonuslar kiritilmagan.
Jedson Fernandes Rossiya chempionati uchinchi turida “Akron” jamoasiga qarshi o‘yinda maydonga tushdi va 45 daqiqa harakat qildi. Uchrashuv 1:1 hisobida yakunlandi.
Pavel Yakovlevning aytishicha, birinchi o‘yinda Jedsonni to‘liq baholash qiyin, chunki u hali yangi muhitga moslashmoqda. Yakovlevning ta’kidlashicha, Fernandes hali o‘zining barcha imkoniyatlarini ko‘rsata olmadi, biroq uning tajribali va mahoratli futbolchi ekani yaqqol sezildi.
Yakovlev, shuningdek, keyingi o‘yinlarda Fernandes o‘z o‘yinini yanada kuchaytirishiga ishonch bildirdi. O‘tgan mavsumda 26 yoshli Fernandes markaziy yarim himoya chizig‘ida 49 ta o‘yinda maydonga tushib, 12 ta gol urgan va 3 ta golli uzatma bergan.
Bu natijalar uning professional futbolchi sifatidagi tajribasi va mahoratini ko‘rsatadi. Mutaxassislar Fernandesning “Spartak”ga moslashib, jamoaga foyda keltirishini kutmoqda.

Яковлев: Оценивать Фернандеса еще рано
Бывший футболист ташкентского клуба "Спартак" Павел Яковлев высказал свое мнение о дебюте нового игрока Джедсона Фернандеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Фернандес ранее играл за "Бешикташ" и обошелся "Спартаку" в 20 миллионов евро. В эту сумму не включены бонусы.
Джедсон Фернандес вышел на поле в третьем туре чемпионата России в матче против команды "Акрон" и провел 45 минут. Встреча завершилась со счетом 1:1.
По словам Павла Яковлева, в первом матче сложно полностью оценить Джедсона, так как он еще адаптируется к новой среде. Яковлев отметил, что Фернандес пока не смог продемонстрировать все свои возможности, однако его опыт и мастерство были явно заметны.
Яковлев также выразил уверенность, что в следующих играх Фернандес усилит свою игру. В прошлом сезоне 26-летний Фернандес провел 49 матчей на позиции центрального полузащитника, забил 12 голов и сделал 3 голевые передачи.
Эти результаты свидетельствуют о его опыте и мастерстве как профессионального футболиста. Эксперты ожидают, что Фернандес адаптируется к "Спартаку" и принесет пользу команде.