David Luis Kipr chempioni Pafos bilan shartnoma imzoladi
Mashhur braziliyalik himoyachi David Luis Kipr orolida to‘p surishi mumkinligi haqida ilgari ham xabar berilgandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Endilikda bu ma’lumot rasmiy tarzda tasdiqlandi. Kipr klubi matbuot xizmati David Luisning o‘z safiga qo‘shilganini e’lon qildi.
So‘nggi yillarda u o‘z vatani Braziliyada o‘ynagan edi, endi esa yana Yevropa futboliga qaytmoqda. 2014 yilda tashkil etilgan Pafos klubi joriy yil may oyida ilk bor Kipr chempioni bo‘ldi.
Bu natija klubning ambitsiyalari yuqoriligidan dalolat beradi. David Luis esa o‘zining uzoq va boy futbolchilik faoliyati davomida Yevropaning bir qator mashhur jamoalarida to‘p surgan.
U Londonda joylashgan Arsenal va Chelsi klublarida, shuningdek, Portugaliyaning Benfika hamda Fransiyaning PSJ jamoalarida ham o‘ynagan. Endi esa tajribali himoyachi Kipr chempionati orqali o‘z faoliyatini davom ettiradi.

Давид Луис подписал контракт с чемпионом Кипра Пафосом
Известный бразильский защитник Давид Луис ранее уже сообщал о возможности играть на Кипре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Теперь эта информация официально подтверждена. Пресс-служба кипрского клуба объявила о том, что Давид Луис присоединился к их команде.
В последние годы он играл на родине в Бразилии, а теперь снова возвращается в европейский футбол. Клуб Пафос, основанный в 2014 году, в этом году в мае впервые стал чемпионом Кипра.
Этот результат свидетельствует о высоких амбициях клуба. Давид Луис же за свою долгую и богатую карьеру играл в ряде известных европейских команд.
Он выступал за лондонские клубы Арсенал и Челси, а также за португальскую Бенфику и французский ПСЖ. Теперь опытный защитник продолжит свою карьеру через чемпионат Кипра.