Al Hilal Darvin Nunyes uchun katta taklif tayyorlamoqda
Al Hilal futbol klubi “Liverpul” hujumchisi Darvin Nunyesni o‘z safiga qo‘shib olish bo‘yicha asosiy da’vogar hisoblanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Liverpul” rahbariyati urugvaylik futbolchini sotishni rejalashtirgan va Saudiya Arabistonining kuchli jamoasidan katta miqdorda taklif kutmoqda. Bu haqda taniqli sport jurnalisti Fabrizio Romano ma’lumotiga tayanib, Gazeta.uz xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, ikki klub o‘rtasida kelishuvga erishish muammosiz amalga oshishi kutilmoqda. Hozirgi paytda asosiy masala futbolchining o‘zi qanday qaror qabul qilishi bilan bog‘liq.
Darvin Nunyes Saudiya Arabistoniga ko‘chib o‘tishga tayyormi yoki yo‘q, hozircha noma’lum. Ba’zi manbalarga ko‘ra, “Liverpul” Darvin Nunyes transferidan taxminan 70 million yevro daromad olishni niyat qilgan.
Transfermarkt portali esa 26 yoshli futbolchining bozor qiymatini 45 million yevro atrofida baholamoqda. Shuningdek, tomonlar o‘rtasida muzokaralar davom etmoqda va kelishuv tafsilotlari yaqin orada aniqlashishi kutilmoqda.

Al Hilal готовит большое предложение для Дарвина Нуньеса
Футбольный клуб "Аль Хилал" является основным претендентом на подписание нападающего "Ливерпуля" Дарвина Нуньеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство "Ливерпуля" планирует продать уругвайского футболиста и ожидает значительное предложение от сильной команды Саудовской Аравии. Об этом сообщает Gazeta.uz, ссылаясь на известного спортивного журналиста Фабрицио Романо.
Согласно информации, ожидается, что соглашение между двумя клубами будет достигнуто без проблем. В настоящее время основной вопрос связан с тем, какое решение примет сам футболист.
Пока неизвестно, готов ли Дарвин Нуньес переехать в Саудовскую Аравию или нет. По некоторым источникам, "Ливерпуль" намерен получить около 70 миллионов евро от трансфера Дарвина Нуньеса.
Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость 26-летнего футболиста примерно в 45 миллионов евро. Также продолжаются переговоры между сторонами, и детали соглашения ожидаются в ближайшее время.