Radchenko: Hakam ko‘proq vaqt qo‘shsa, Zenit gol urardi
Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasining sobiq futbolchisi Dmitriy Radchenko Rossiya Premyer-ligasining uchinchi turida “Zenit” va Moskvaning CSKA jamoalari o‘rtasidagi o‘yin natijasini izohladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, “Zenit” jamoasining o‘yini ma’qul bo‘lgan. Uning fikricha, “Zenit” mazkur uchrashuvda ustunlik qilgan va agar hakam bir necha daqiqa qo‘shib berganida, jamoa ikkinchi golni ham urishi mumkin edi.
Ushbu fikrlarni Dmitriy Radchenko “Match TV” telekanali orqali bildirib o‘tdi. Eslatib o‘tamiz, uchrashuv Sankt-Peterburgdagi “Gazprom Arena” stadionida bo‘lib o‘tdi va 1:1 hisobi bilan durang natija qayd etildi.
Uchinchi turdan so‘ng Sergey Semak boshchiligidagi “Zenit” jamoasi besh ochko to‘pladi. Navbatdagi uchrashuvda esa Sankt-Peterburg jamoasi safarda Grozniy shahrining “Axmat” jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Ushbu o‘yin “Zenit” uchun muhim bo‘lishi kutilmoqda. Jamoa chempionatdagi mavqeini yaxshilash uchun harakat qilmoqda.

Радченко: Судья добавил бы больше времени, Зенит забил бы гол
Бывший футболист санкт-петербургского "Зенита" Дмитрий Радченко прокомментировал результат матча между "Зенитом" и московским ЦСКА в третьем туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, игра "Зенита" была приемлемой. Он считает, что "Зенит" доминировал в этом матче, и если бы судья добавил несколько минут, команда могла бы забить и второй гол.
Эти мысли Дмитрий Радченко высказал через телеканал "Матч ТВ". Напомним, что встреча прошла на стадионе "Газпром Арена" в Санкт-Петербурге и завершилась со счетом 1:1.
После третьего тура команда "Зенит" под руководством Сергея Семака набрала пять очков. В следующем матче санкт-петербургская команда сыграет в гостях против грозненского "Ахмата".