Moskva CSKA jamoasi bosh murabbiyi Fabio Chelestini Sankt-Peterburgning Zenit jamoasi o‘yini haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, maydonga rossiyalik markaziy hujumchi Aleksandr Sobolev chiqqanidan so‘ng, Zenit hujumda yanada faol va to‘g‘ri chiziqli o‘ynay boshlagan. Chelestinining aytishicha, aynan shu o‘zgarishdan keyin Zenit qanotdan ko‘proq uzatma bera boshlagan va CSKA futbolchilari charchay boshlagan.
Natijada, bunday bosim ostida himoyalanish ancha qiyin bo‘lgan. Shu sababli, raqibning gol urishi uchun imkoniyat yuzaga kelganini ta’kidladi.
Ma’lumot uchun, Zenit hamda CSKA o‘rtasidagi uchrashuv Sankt-Peterburg shahrida joylashgan Gazprom Arena stadionida bo‘lib o‘tdi. Mazkur o‘yin 1:1 hisobida durang natija bilan yakunlandi.
Aleksandr Sobolev esa to‘pni penaltidan darvozaga kiritdi. Bugungi kunga kelib, Zenit Rossiya Premyer-ligasida oltinchi o‘rinda bormoqda.
CSKA esa yettinchi pog‘onada joylashgan. Jamoalar o‘rtasidagi raqobat davom etmoqda va navbatdagi uchrashuvlarda qanday natijalar bo‘lishi futbol muxlislari uchun qiziq bo‘lib qolmoqda.

Челестини: Соболев выйдя на поле, атака Зенита усилилась
Главный тренер московского ЦСКА Фабио Челестини высказал свое мнение о матче с питерским Зенитом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, после выхода на поле российского центрального нападающего Александра Соболева, Зенит начал играть в атаке более активно и прямолинейно. Челестини отметил, что именно после этого изменения Зенит стал чаще делать передачи с флангов, а игроки ЦСКА начали уставать.
В результате, защищаться под таким давлением стало значительно сложнее. Поэтому он подчеркнул, что у соперника возникли возможности для забивания гола.
Для справки, встреча между Зенитом и ЦСКА прошла на стадионе Газпром Арена в Санкт-Петербурге. Этот матч завершился вничью со счетом 1:1.
Александр Соболев забил мяч с пенальти. На сегодняшний день Зенит занимает шестое место в Российской Премьер-Лиге.
ЦСКА же располагается на седьмой позиции. Соперничество между командами продолжается, и результаты следующих встреч остаются интересными для футбольных болельщиков.