Braziliyalik himoyachi Markinyos o‘zining kelajagi borasida aniq qarorga keldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fransiyaning Parij Sen-Jermen jamoasida to‘p surayotgan tajribali futbolchi, ukrainalik Ilya Zabarnyy jamoaga kelishi mumkinligiga qaramay, klubda qolishni ma’qul deb topdi. Bu haqda Lequipe nashri xabar bermoqda.
Markinyos boshqa klublardan tushgan takliflardan voz kechdi va asosiy tarkibdagi o‘rnini saqlab qolish uchun yangi futbolchi bilan raqobatga tayyor ekanini ma’lum qildi. Braziliyalik himoyachi 2013 yilning iyul oyidan buyon Parij Sen-Jermen tarkibida o‘ynab kelmoqda.
Uning amaldagi mehnat shartnomasi 2028 yilning o‘rtalariga qadar davom etadi. Mutaxassislarning hisob-kitobiga ko‘ra, Transfermarkt portali Markinyosning transfer qiymatini 35 million yevro deb baholagan.
Bu futbolchi jamoa sardorlaridan biri bo‘lib, ko‘plab muhim o‘yinlarda o‘zini ko‘rsatgan. Markinyosning Parij klubida qolishi jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lishi kutilmoqda.

Маркиньос решил остаться в ПСЖ, готов к новой конкуренции
Бразильский защитник Маркиньос принял четкое решение о своем будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Опытный футболист, играющий за французский клуб Париж Сен-Жермен, предпочел остаться в команде, несмотря на возможное прибытие украинца Ильи Забарного. Об этом сообщает издание Lequipe.
Маркиньос отказался от предложений других клубов и заявил о готовности к конкуренции с новым игроком, чтобы сохранить свое место в основном составе. Бразильский защитник выступает за Париж Сен-Жермен с июля 2013 года.
Его действующий трудовой контракт продлится до середины 2028 года. По расчетам специалистов, портал Transfermarkt оценил трансферную стоимость Маркиньоса в 35 миллионов евро.
Этот футболист является одним из капитанов команды и проявил себя в многочисленных важных матчах. Ожидается, что оставление Маркиньоса в парижском клубе будет иметь важное значение для команды.