Futbol sohasida faoliyat yuritadigan Pavel Stipidi Moskvaning Spartak jamoasi bosh murabbiyi Dejan Stankovich haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Stankovichda hozirgi paytda jamoaga rahbarlik qilish uchun zarur bo‘lgan ishtiyoq va energiya yetishmayapti. Stipidi ta’kidlashicha, so‘nggi o‘yinlardan oldin o‘tkazilgan matbuot anjumanida Stankovich jurnalistlar savollariga tarjimon orqali qisqa va hissiz javob bergan, suhbat yakunida esa majburan jilmayib, ketgan.
O‘yinda esa murabbiy oldingidek faol harakat qilmagan, o‘zini noqulay tutgan. Stipidi fikricha, Stankovich Spartakda faqatgina boshqa takliflari yo‘qligi uchun qolmoqda va yaqin orada ham yangi imkoniyat paydo bo‘lishini kutmayapti.
Uning Spartakdagi shartnomasi yana ikki yilga uzaytirilgan va bu shartlar unga qulay. Ammo Stipidi murabbiyning hissiyatsizligi jamoaga salbiy ta’sir ko‘rsatayotganini ta’kidlaydi.
Unga ko‘ra, futbol kabi sportda murabbiy doimo sezilarli energiya va hissiyot namoyon qilishi kerak. Stipidi Spartak hozirgi murabbiy bilan katta natijalarga erisha olmasligini, aksincha, jamoa natijalarining yomonlashishiga sabab bo‘lishi mumkinligini aytdi.
Eslatib o‘tamiz, Rossiya chempionati to‘rtinchi turida Spartak peshqadam Lokomotiv jamoasiga qarshi derbida maydonga tushadi.

Слабость Станковича негативно сказывается на результатах Спартака
Футбольный деятель Павел Степиди высказал свое мнение о главном тренере московского Спартака Деяну Станковичу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Станковичу в настоящее время не хватает желания и энергии, необходимых для руководства командой. Степиди подчеркивает, что на пресс-конференции перед последними играми Станкович отвечал на вопросы журналистов через переводчика коротко и без эмоций, а в конце беседы вынужденно улыбнулся и ушел.
На игре тренер не действовал активно, чувствовал себя некомфортно. По мнению Степиди, Станкович остается в Спартаке только потому, что у него нет других предложений, и в ближайшее время он не ожидает появления новых возможностей.
Его контракт со Спартаком продлен еще на два года, и эти условия ему удобны. Однако Степиди отмечает, что безэмоциональность тренера негативно сказывается на команде.
По его мнению, в таком спорте, как футбол, тренер всегда должен проявлять заметную энергию и эмоции. Степиди заявил, что Спартак с нынешним тренером не сможет добиться больших результатов, наоборот, это может привести к ухудшению результатов команды.