Garsiya: Spartak o‘z kuchi bilan g‘alaba qozonishi kerak
«Spartak» hujumchisi Livay Garsiya Rossiya chempionatining uchinchi turida «Akron»ga qarshi bo‘lib o‘tgan uchrashuvdagi hakamlar faoliyati haqida izoh bermadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 1:1 hisobida yakunlandi. Ma’lumot uchun, birinchi bo‘lim oxirida «Spartak» himoyachisi Daniil Xlusevich ketma-ket ikki sariq kartochka olib, maydondan chetlatildi.
Shuningdek, «Akron» jamoasi foydasiga ikkita bahsli penaltidan zarba berildi. Livay Garsiya uchrashuvdan keyin bergan qisqa izohida doimo hakamlik haqida gapirish mumkinligini, ammo asosiysi futbol haqida so‘z yuritish zarurligini ta’kidladi.
U: «Biz o‘z kuchimiz bilan g‘alaba qozonishimiz kerak, hakamlik esa bizga bog‘liq emas. Yaxshisi, qizil kartochka olgan futbolchilar bu savollarga javob berishsin», – deya fikr bildirdi.
Eslatib o‘tamiz, «Spartak»ning navbatdagi raqibi Rossiya Premer-ligasida «Lokomotiv» bo‘ladi. Ushbu uchrashuv 10-avgust kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

Гарсия: Спартак должен победить своей силой
Нападающий «Спартака» Ливай Гарсия не прокомментировал работу судей в матче третьего тура чемпионата России против «Акрона». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч завершился со счетом 1:1. Для справки, в конце первого тайма защитник «Спартака» Даниил Хлусевич получил два подряд желтых карточки и был удален с поля.
Также в пользу команды «Акрон» было назначено два спорных пенальти. Ливай Гарсия в своем коротком комментарии после матча отметил, что всегда можно говорить о судействе, но главное — говорить о футболе.
Он сказал: «Мы должны победить своими силами, судейство не зависит от нас. Лучше, чтобы футболисты, получившие красные карточки, ответили на эти вопросы», – высказал он свое мнение.
Напоминаем, следующим соперником «Спартака» будет «Локомотив» в Российской Премьер-Лиге. Этот матч запланирован на 10 августа.