Tashuyev Spartakga o‘ng qanot va hujumchi kerakligini aytdi
Rossiyalik murabbiy Sergey Tashuyev Moskvaning Spartak jamoasiga qaysi pozitsiyalarda kuchaytirish kerakligini aytib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikriga ko‘ra, jamoaning o‘ng qanot himoyasini mustahkamlash lozim. Tashuyevning ta’kidlashicha, Xlusevich yaxshi futbolchi, rus sportchisi, biroq u asosan zaxira o‘yinchisi hisoblanadi.
Shuningdek, murabbiy jamoaga kuchli va faol hujumchi kerakligini ham ta’kidladi. Unga ko‘ra, hozircha Livay Garsiya o‘zini ko‘rsata olgani yo‘q.
Ma’lumot uchun, Spartak Garsiyani qishki transfer oynasida sotib olgan va u uchun deyarli yigirma million yevro sarflagan. Hozirgi vaqtda, uch turdan so‘ng, Moskva jamoasi Rossiya chempionati turnir jadvalida atigi to‘rt ochko jamg‘arib, o‘n birinchi o‘rinda bormoqda.
Keyingi turda Spartak bosh murabbiyi Deyan Stankovich shogirdlari Lokomotiv jamoasiga qarshi bahs olib boradi. Jamoa oldida natijalarni yaxshilash va yuqori o‘rinlar uchun kurashishda kuchli futbolchilarni jalb etish masalasi dolzarb bo‘lib qolmoqda.

Ташуев сказал, что Спартаку нужны правый фланговый игрок и нападающий
Российский тренер Сергей Ташуев рассказал, на каких позициях необходимо усилить московский клуб Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, необходимо укрепить правую защиту команды. Ташуев отметил, что Хлусевич хороший футболист, российский спортсмен, но в основном он является запасным игроком.
Также тренер подчеркнул, что команде нужен сильный и активный нападающий. По его словам, пока Ливай Гарсия не смог проявить себя.
Для справки, Спартак купил Гарсию в зимнее трансферное окно и потратил на него почти двадцать миллионов евро. В настоящее время, после трех туров, московская команда набрала всего четыре очка в турнирной таблице чемпионата России и занимает одиннадцатое место.
В следующем туре главный тренер Спартака Деян Станкович с подопечными проведет матч против команды Локомотив. Перед командой стоит актуальная задача улучшить результаты и привлечь сильных футболистов для борьбы за высокие места.
Фанаты Спартака надеются, что с помощью новых игроков команда сможет добиться хороших результатов в течение сезона.