Nunes "Al-Hilal"ga o‘tishga rozilik berdi
"Liverpul" klubi hujumchisi, urugvaylik futbolchi, Saudiya Arabistonining "Al-Hilal" jamoasiga borishga rozilik bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Rudi Galetti xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, 26 yoshli futbolchi "Al-Hilal" klubi bilan shaxsiy shartnoma shartlari bo‘yicha og‘zaki kelishuvga erishgan.
Endi saudiya klubi "Liverpul" bilan rasmiy kelishuvga erishishi kerak. "Liverpul" esa Nunes uchun katta miqdorda pul olmoqchi.
Aytishlaricha, ingliz klubi 70 million yevro atrofidagi taklifga rozi bo‘lishi mumkin. O‘tgan mavsumda Nunes barcha musobaqalarda jami 47 o‘yinda maydonga tushgan.
U raqib darvozasini 7 marta ishg‘ol qilgan hamda 7 ta golli uzatmani amalga oshirgan. Hozircha transfer bo‘yicha yakuniy qaror qabul qilinmagan.
Tomonlar o‘zaro muzokaralarni davom ettirmoqda. Agar kelishuv amalga oshsa, Nunes faoliyatini Saudiya Arabistonida davom ettirishi mumkin.
Transfer tafsilotlari va futbolchining yangi jamoadagi shartnomasi bo‘yicha rasmiy ma’lumotlar yaqin kunlarda e’lon qilinishi kutilmoqda.

Нунес согласился перейти в "Аль-Хилал"
Нападающий клуба "Ливерпуль", уругвайский футболист, согласился перейти в команду Саудовской Аравии "Аль-Хилал". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил журналист Руди Галетти. Согласно информации, 26-летний футболист достиг устного соглашения по условиям личного контракта с клубом "Аль-Хилал".
Теперь саудовскому клубу необходимо достичь официального соглашения с "Ливерпулем". "Ливерпуль" же хочет получить большую сумму денег за Нуньеса.
Говорят, что английский клуб может согласиться на предложение около 70 миллионов евро. В прошлом сезоне Нуньес провел на поле в общей сложности 47 матчей во всех соревнованиях.
Он забил в ворота соперников 7 раз и сделал 7 голевых передач. Пока окончательное решение по трансферу не принято.
Стороны продолжают переговоры. Если соглашение будет достигнуто, Нуньес может продолжить свою карьеру в Саудовской Аравии.
Ожидается, что в ближайшие дни будут опубликованы официальные данные о деталях трансфера и контракте футболиста с новой командой.