Karlos Kuesta “Spartak”ga ijaraga o‘tadi, kelishuv tayyor
Markaziy himoyachi Karlos Kuesta “Galatasaray” jamoasidan “Spartak” klubiga o‘tmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqida ishonchli manbalar xabar bermoqda. Ma’lumotlarga ko‘ra, Moskvaning “Spartak” klubi Turkiya chempioni bilan 26 yoshli kolumbiyalik futbolchini ijaraga olish va keyinchalik majburiy sotib olish sharti bilan kelishuvga erishgan.
Yaqin kunlarda Karlos Kuesta Rossiyaga borishi kutilmoqda. Manbalarga ko‘ra, ushbu transfer “Spartak” klubiga sakkiz million yevroga tushadi.
O‘tgan mavsumda Karlos Kuesta barcha musobaqalar doirasida 22 o‘yinda maydonga tushib, bir marta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Himoyachi sifatida u jamoasining muhim futbolchilaridan biri hisoblanadi.
“Spartak” jamoasi navbatdagi uchrashuvini 9-avgust kuni “Lokomotiv” klubiga qarshi o‘tkazadi. Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanishi rejalashtirilgan.

Карлос Куэста переходит в аренду в "Спартак", соглашение готово
Центральный защитник Карлос Куэста переходит из команды «Галатасарай» в клуб «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщают надежные источники. Согласно информации, московский клуб «Спартак» достиг соглашения с чемпионом Турции о аренде 26-летнего колумбийского футболиста с последующим обязательным выкупом.
В ближайшие дни ожидается, что Карлос Куэста отправится в Россию. По данным источников, этот трансфер обойдется клубу «Спартак» в восемь миллионов евро.
В прошлом сезоне Карлос Куэста сыграл в 22 матчах во всех соревнованиях и смог забить один гол. В качестве защитника он является одним из ключевых игроков своей команды.
Команда «Спартак» проведет следующий матч 9 августа против клуба «Локомотив». Встреча запланирована на 18:00 по московскому времени.