Mor: Spartak va Akron o‘yini durang bo‘lishi adolatli
Sobiq “Spartak” futbolchisi Eduard Mor Rossiya chempionatining uchinchi turida “Spartak” va “Akron” jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tgan uchrashuv natijasi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi. Eduard Morning ta’kidlashicha, statistikaga ko‘ra, “Akron” “Spartak” uchun qulay raqib hisoblanadi va u “Spartak”ning g‘alaba qozonishiga ishongan edi.
Morning so‘zlariga ko‘ra, “Spartak” bosh murabbiyi Stankovich tarkibda o‘zgarishlar kiritdi, bu esa kutilgan holat edi. Biroq, “Spartak” so‘nggi o‘yinlarda asabiy o‘ynamoqda, chunki ikki uchrashuvda ham futbolchilari maydondan chetlatilgan.
Mor bu kabi holat bo‘lmasligi kerakligini ta’kidladi va hisob adolatli natija bo‘lganini qayd etdi. Ma’lumot uchun, “Spartak” Rossiya oliy ligasining navbatdagi turida “Lokomotiv” jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Bu uchrashuv ham jamoa uchun muhim ahamiyat kasb etadi. Futbolchilar va murabbiylar oldida natijani yaxshilash vazifasi turibdi.

Мор: Ничья в игре Спартак и Акрон будет справедливой
Бывший футболист "Спартака" Эдуард Мор высказал свое мнение о результате матча между командами "Спартак" и "Акрон", который прошел в третьем туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч завершился со счетом 1:1. Эдуард Мор отметил, что согласно статистике, "Акрон" является удобным соперником для "Спартака", и он верил в победу "Спартака".
По словам Мор, главный тренер "Спартака" Станкович внес изменения в состав, что было ожидаемо. Однако "Спартак" в последних играх играет нервно, так как в двух матчах его игроки были удалены с поля.
Мор подчеркнул, что таких ситуаций быть не должно, и отметил, что счет является справедливым результатом. Для справки, "Спартак" в следующем туре российской высшей лиги встретится с командой "Локомотив".
Этот матч также имеет важное значение для команды. Перед футболистами и тренерами стоит задача улучшить результат.