Terexin: Spartak ko‘p mablag‘ sarfladi, natija yo‘q
Sobiq “Dinamo” futbolchisi Oleg Terexin Moskvaning “Spartak” jamoasi o‘yini haqidagi fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oleg Terexinning aytishicha, “Spartak” jamoasida muammolar kuzatilmoqda. Uning ta’kidlashicha, klub katta mablag‘ sarflayotganiga qaramay, kutilgan natija yo‘q.
Terexin jamoada nimadir noto‘g‘ri ketayotganini aytdi. Unga ko‘ra, bosh murabbiy Dejan Stankovichning o‘yindagi hissiyotlari futbolchilarga ham ta’sir qilmoqda.
Mutaxassisning fikriga ko‘ra, “Spartak” jamoasi o‘z intizomiga jiddiy e’tibor qaratishi lozim. Chunki qisqa vaqt ichida juda ko‘p qizil kartochka olish holatlari qayd etilmoqda va bu jamoaning o‘yiniga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda.
Rossiya chempionati dastlabki uch turida Dejan Stankovich boshchiligidagi “Spartak” atigi ikki gol urdi va to‘rt ochko jamg‘ardi. Shu davrda “qizil-oq”lar safida uch nafar futbolchi maydondan chetlatilgan.
9-avgust kuni “Spartak” Rossiya chempionatining hozirgi yetakchisi — “Lokomotiv” jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu uchrashuv jamoa uchun muhim sinov bo‘lishi kutilmoqda.
Mutaxassislar fikricha, “Spartak” oldinda kuchli raqibga qarshi o‘z o‘yinini va intizomini yaxshilashi zarur.

Terexin: Спартак потратил много средств, результата нет
Бывший футболист «Динамо» Олег Терехин поделился своими мыслями о игре московского «Спартака». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Олега Терехина, в команде «Спартак» наблюдаются проблемы. Он отметил, что, несмотря на большие финансовые вложения клуба, ожидаемого результата нет.
Терехин сказал, что в команде что-то идет не так. По его мнению, эмоции главного тренера Деяна Станковича влияют на игроков.
По мнению специалиста, команде «Спартак» необходимо серьезно обратить внимание на свою дисциплину. Поскольку за короткий период было зафиксировано много случаев получения красных карточек, что негативно сказывается на игре команды.
В первых трех турах чемпионата России «Спартак» под руководством Деяна Станковича забил всего два гола и набрал четыре очка. За этот период трое футболистов «красно-белых» были удалены с поля.
9 августа «Спартак» выйдет на поле против нынешнего лидера чемпионата России — команды «Локомотив». Эта встреча ожидается как важное испытание для команды.
По мнению специалистов, «Спартаку» необходимо улучшить свою игру и дисциплину перед встречей с сильным соперником.