Belous: Zenit va CSKA o‘yinida natija adolatli bo‘ldi
Rossiya futbol mutaxassisi Yuriy Belous Rossiya Premyer ligasining uchinchi turi doirasida o‘tkazilgan “Zenit” va “CSKA” jamoalari o‘rtasidagi o‘yindan o‘z taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 3 avgust kuni Sankt-Peterburg shahrida bo‘lib o‘tdi va 1:1 hisobida yakunlandi. Belousning ta’kidlashicha, o‘yin sifatli va qiziqarli o‘tdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, futbolchilar himoyadan hujumga o‘z vaqtida va tez o‘ta olishdi. Ba’zi vaziyatlarda xatoliklar bo‘ldi, biroq bu holat yozgi tanaffusdan so‘ng odatdagi holat hisoblanadi.
Umuman olganda, uchrashuv tomoshabinlar uchun qiziqarli bo‘ldi va natija ham adolatli chiqdi. Mazkur bellashuvdan so‘ng har ikki jamoa besh ochkodan to‘pladi.
Keyingi turda “CSKA” o‘z maydonida “Rubin” jamoasiga qarshi o‘ynaydi, “Zenit” esa safarda “Axmat” jamoasi bilan bahs olib boradi. Ushbu ikki uchrashuv 9 avgust kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

Белоусов: Результат матча Зенит и ЦСКА был справедливым
Российский футбольный специалист Юрий Белоус поделился своими впечатлениями от матча между командами «Зенит» и «ЦСКА», который прошел в рамках третьего тура Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча состоялась 3 августа в Санкт-Петербурге и завершилась со счетом 1:1. По словам Белоуса, игра прошла качественно и интересно.
Он отметил, что футболисты смогли вовремя и быстро переходить от обороны к атаке. В некоторых ситуациях были ошибки, однако это считается обычным делом после летнего перерыва.
В целом, матч оказался интересным для зрителей, и результат был справедливым. После этого противостояния обе команды набрали по пять очков.
В следующем туре «ЦСКА» сыграет на своем поле против команды «Рубин», а «Зенит» в гостях встретится с командой «Ахмат». Эти две встречи запланированы на 9 августа.