Teryoxin: Dinamoda Karpin uslubi hali ko‘rinmayapti
Sobiq “Dinamo” futbolchisi Oleg Teryoxin jamoaning hozirgi o‘yinlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, oldingi bosh murabbiy Martsel Lichka davrida “Dinamo” hujumkor futbol namoyish etgan edi. Hozir esa jamoada o‘zgarishlar boshlangan.
Teryoxinning so‘zlariga ko‘ra, hozircha Valeriy Karpin qanday futbol ko‘rsatmoqchi ekani aniq emas. Lichka boshchiligida hamma hujumga intilardi, bu esa o‘z natijasini bergan.
Karpin bilan esa jamoaning o‘yin uslubi hali to‘liq shakllanmagan. Mutaxassisning fikricha, yana besh turdan keyin “Dinamo” qanday o‘ynayotgani aniq bo‘ladi.
Hozirgi vaqtda “Dinamo” Rossiya chempionatida uchta turdan so‘ng o‘nchi o‘rinda bormoqda va to‘rt ochko to‘plagan. Keyingi turda poytaxt jamoasi safarda “Sochi”ga qarshi maydonga chiqadi.
Uchrashuv 10 avgust kuni bo‘lib o‘tadi. “Dinamo” muxlislari jamoaning yangi murabbiy boshchiligida qanday natija ko‘rsatishini katta qiziqish bilan kuzatmoqda.

Teryoxin: В динамике стиль Карпина пока не виден
Бывший футболист "Динамо" Олег Терыохин высказал свое мнение о текущих играх команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, при предыдущем главном тренере Мартселе Личке "Динамо" демонстрировало атакующий футбол. Сейчас же в команде начались изменения.
Согласно словам Терыохина, пока неясно, какой футбол хочет показать Валерий Карпин. При Личке все стремились в атаку, что дало свои результаты.
С Карпиным стиль игры команды еще не полностью сформирован. По мнению специалиста, через пять туров станет ясно, как будет играть "Динамо".
В настоящее время "Динамо" занимает десятое место в чемпионате России после трех туров и набрало четыре очка. В следующем туре столичная команда выйдет на поле против "Сочи".
Матч состоится 10 августа. Болельщики "Динамо" с большим интересом следят за тем, какой результат покажет команда под руководством нового тренера.