Karpin kelgach, Dinamo mashg‘ulotlari butunlay o‘zgardi
Moskvaning Dinamo futbol jamoasi darvozaboni Andrey Lunev jamoaga Valeriy Karpin bosh murabbiy etib tayinlangandan so‘ng mashg‘ulot jarayonida qanday o‘zgarishlar bo‘lganini so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, mashg‘ulotlar tubdan o‘zgargan, yangi talablar va tamoyillar paydo bo‘lgan. Hozirgi mashg‘ulotlar oldingilaridan butunlay farq qiladi, deydi Lunev.
Ma’lumot uchun, Valeriy Karpin iyun oyidan buyon Dinamo jamoasini boshqarib kelmoqda. Shu bilan birga, u Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi vazifasini ham bajaradi.
Karpin jamoaga kelganidan keyin Dinamo uchta o‘yinda maydonga tushdi. Ularning natijasi quyidagicha: bir g‘alaba, bir durang va bir mag‘lubiyat.
Shunday qilib, jamoa uch turda to‘rt ochko jamg‘ardi. Kelasi turda Dinamo Rossiya chempionati doirasida Sochi jamoasiga qarshi safarda o‘ynaydi.
Uchrashuv yakshanba kuni, 10-avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Jamoa yangi murabbiy boshchiligida yaxshi natijalarga erishishga harakat qilmoqda.

После прихода Карпина тренировки Динамо полностью изменились
Вратарь московского футбольного клуба Динамо Андрей Лунев рассказал о том, какие изменения произошли в тренировочном процессе после назначения Валерия Карпина главным тренером команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, тренировки кардинально изменились, появились новые требования и принципы. Текущие тренировки полностью отличаются от предыдущих, говорит Лунев.
Для справки, Валерий Карпин управляет командой Динамо с июня месяца. При этом он также исполняет обязанности главного тренера сборной России.
После прихода Карпина команда Динамо провела три матча. Их результаты следующие: одна победа, одна ничья и одно поражение.
Таким образом, команда набрала четыре очка в трех турах. В следующем туре Динамо сыграет в гостях против команды Сочи в рамках чемпионата России.
Матч состоится в воскресенье, 10 августа. Команда под руководством нового тренера стремится добиться хороших результатов.