NyuKasl futbol klubi hali ham “Manchester Yunayted” bilan transfer bozorida raqobatlashib, “RB Leyptsig” hujumchisi Benyamin Sheshkoni o‘z tarkibiga qo‘shib olishga umid qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub vakillari bu jarayon ortiqcha cho‘zilishini istamayapti. TalkSPORT nashrining yozishicha, NyuKasl Benyamin Sheshkoga aniq taklif bilan murojaat qilgan va unga 48 soat ichida o‘z qarorini bildirishini so‘ragan.
Klub vakillari Sheshkoning transferi bo‘yicha “RB Leyptsig” bilan kelishuvga erishilishiga ishonch bildirmoqda. Biroq, dastlab futbolchining o‘zi NyuKaslga o‘tish yoki o‘tmaslik borasida aniq javob berishi kerak.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Benyamin Sheshko 22 yoshda bo‘lib, o‘tgan mavsumda 45 ta o‘yinda maydonga tushgan. U ushbu bellashuvlarda 21 ta gol urishga va 6 ta golli uzatmani amalga oshirishga muvaffaq bo‘lgan.
NyuKasl rahbariyati futbolchining imkoniyatlaridan mamnun va uni o‘z safida ko‘rishni istamoqda. Endi futbolchining qarori klubning keyingi harakatlarini belgilab beradi.
Shuningdek, NyuKasl bu transfer masalasida tezroq aniqlik kiritishni xohlamoqda. Klub uchun futbolchining qarori muhim ahamiyat kasb etmoqda.

Ньюкасл ожидает четкого ответа от Шеффилда в ближайшее время
Футбольный клуб Ньюкасл по-прежнему надеется подписать нападающего РБ Лейпциг Бенжамена Шешко, конкурируя на трансферном рынке с Манчестер Юнайтед. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Представители клуба не хотят, чтобы этот процесс затягивался. По информации TalkSPORT, Ньюкасл уже сделал Бенжамену Шешко конкретное предложение и попросил его сообщить о своем решении в течение 48 часов.
Представители клуба уверены, что удастся достичь соглашения с РБ Лейпциг по трансферу Шешко. Однако сначала сам футболист должен дать четкий ответ о своем переходе в Ньюкасл или отказе от него.
Согласно данным, Бенжамен Шешко 22 года и в прошлом сезоне провел на поле 45 матчей. В этих встречах он смог забить 21 гол и сделать 6 голевых передач.
Руководство Ньюкасла довольны возможностями футболиста и хочет видеть его в своем составе. Теперь решение игрока определит дальнейшие действия клуба.
Кроме того, Ньюкасл хочет как можно скорее прояснить вопрос с этим трансфером. Решение футболиста имеет важное значение для клуба.