Tat'yana Tarasova, figurali uchish bo‘yicha taniqli murabbiy, rossiyalik suzuvchilarning jahon chempionatida erishgan natijalaridan mamnunligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikriga ko‘ra, Rossiya sportchilari sanksiyalar olib tashlangandan so‘ng boshqa sport turlarida ham muvaffaqiyatli ishtirok etishlari mumkin. Biroq, Tarasovaning aytishicha, futbol bu ro‘yxatga kirmaydi.
U figurali uchish va xokkey bo‘yicha rossiyalik sportchilar ham katta muvaffaqiyat bilan musobaqalarga qaytishiga ishonch bildirdi. Futbolga kelsak, Tarasova Rossiya futbolchilari hali yuqori natijalarga erisha olmasligini ta’kidladi.
Shuningdek, Tat'yana Tarasova ilgari ham bir necha bor Rossiya futbolini tanqid qilgan. Uning aytishicha, mamlakatda futbol muxlislarga ko‘proq hafsalasi pir bo‘lishini olib kelmoqda.
Ayni paytda, Rossiya Futbol uyushmasiga nisbatan UEFA va FIFA tomonidan joriy etilgan sanksiyalar qariyb uch yarim yildan beri davom etmoqda. Bu sanksiyalar qachon bekor qilinishi yoki yumshatilishi hozircha noma’lum.
Shu bois, Rossiya futbolining xalqaro maydonga qaytishi haqida aniq fikr bildirish qiyin. Tarasova esa boshqa sport turlarida Rossiya sportchilarining muvaffaqiyatiga ishonishini qayd etdi.

Тарасова снова выразила недовольство российским футболом
Татьяна Тарасова, известный тренер по фигурному катанию, выразила удовлетворение результатами российских спортсменов на чемпионате мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По ее мнению, российские спортсмены смогут успешно участвовать и в других видах спорта после снятия санкций. Однако, по словам Тарасовой, футбол в этот список не входит.
Она также выразила уверенность, что российские спортсмены по фигурному катанию и хоккею вернутся к соревнованиям с большим успехом. Что касается футбола, Тарасова подчеркнула, что российские футболисты пока не могут достичь высоких результатов.
Кроме того, Татьяна Тарасова уже не раз критиковала российский футбол. По ее словам, в стране футбол вызывает у болельщиков больше разочарования.
В настоящее время санкции, введенные UEFA и FIFA в отношении Российского футбольного союза, продолжаются почти три с половиной года. Когда эти санкции будут отменены или смягчены, пока неизвестно.
Поэтому трудно дать четкий ответ о возвращении российского футбола на международную арену. Тарасова отметила, что она верит в успех российских спортсменов в других видах спорта.