Naumov: Chelestini CSKA o‘yinini ijobiy o‘zgartirmoqda
Rossiyalik futbol mutaxassisi Nikolay Naumov kecha bo‘lib o‘tgan CSKA va Zenit jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda har ikki jamoa bir xil hisobda gol urib, durang natija qayd etdi. Naumovning ta’kidlashicha, CSKA jamoasi ayniqsa birinchi bo‘limda yaxshi o‘yin ko‘rsatdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoaga tajribali murabbiy kelgani ijobiy natija bermoqda. Fabio Chelestini jamoadan nimani kutayotganini yaxshi biladi, futbolchilarni to‘g‘ri joylashtirib, ularni ruhlantira oladi.
Mutaxassisning fikricha, Chelestini jamoani bosqichma-bosqich shakllantirayotgani to‘g‘ri qaror. Chunki tarkibda ko‘p o‘zgarishlar qilish jamoaga zarar yetkazishi mumkin.
Ma’lumot uchun, Fabio Chelestini bu yil yozda CSKA jamoasi bosh murabbiyi etib tayinlangan. U bunga qadar Shveysariyaning Bazel va Syon klublarida ham ishlagan.
Ilgari CSKA murabbiyi bo‘lgan Marko Nikolich esa Gretsiyaning AEK klubiga o‘tib ketgan. Mutaxassislar Chelestini boshchiligida jamoaning o‘yini yaxshilanayotganini ta’kidlamoqda.

Наумов: Челестини изменяет игру ЦСКА к лучшему
Российский футбольный специалист Николай Наумов высказал свое мнение о прошедшем матче между командами ЦСКА и Зенит. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче обе команды забили по голу и зафиксировали ничейный результат. По словам Наумова, команда ЦСКА особенно хорошо сыграла в первом тайме.
По его словам, приход опытного тренера приносит положительный результат. Фабио Челестини хорошо знает, чего ждет от команды, правильно расставляет футболистов и может их вдохновить.
По мнению специалиста, Челестини правильно принимает решение, формируя команду постепенно. Поскольку слишком много изменений в составе могут навредить команде.
Для справки, Фабио Челестини был назначен главным тренером команды ЦСКА этим летом. Ранее он также работал в швейцарских клубах Базель и Сьон.
Ранее главный тренер ЦСКА Марко Николич перешел в греческий клуб АЕК. Специалисты отмечают, что под руководством Челестини игра команды улучшается.