Batrakov faqat kuchli beshlikka o‘tishni rejalamoqda
Vladimir Kuzmichyov, "Lokomotiv" futbolchisi Aleksey Batrakovning agenti, futbolchining kelajagi va Portugaliya klublari tomonidan qiziqish bildirilayotgani haqida savollarga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozircha Batrakov faoliyatini boshqa chet el klubida davom ettirish imkoniyati ko‘rib chiqilmayapti. Agentning aytishicha, ular o‘rtacha darajadagi klublarga emas, to‘g‘ridan-to‘g‘ri Yevropaning eng kuchli besh ligasidan biriga o‘tishni maqsad qilganlar.
Agar Portugaliyaning kuchli klublaridan biri, masalan, Chempionlar ligasida qatnashadigan va futbolchilarni yuqori narxlarda sotadigan jamoa taklif bildirse ham, agent bu borada aniq fikr bildirmadi. Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirda ular faqat eng kuchli klublarga e’tibor qaratmoqda.
Kuzmichyov, shuningdek, yirik Yevropa klublari bir mavsum yaxshi o‘yin ko‘rsatgan futbolchiga darhol jiddiy taklif bermasligini ta’kidladi. Unga ko‘ra, agar Aleksey Batrakov yana bir mavsum yuqori saviyada o‘ynasa, shunda katta klublardan qiziqish yanada oshishi mumkin.
Shu bois, agent va futbolchi kelgusida faqat eng yaxshi variantlarni ko‘rib chiqishga harakat qilmoqda.

Батраков планирует перейти только в сильную пятерку
Владимир Кузьмичёв, агент футболиста "Локомотива" Алексея Батракoва, ответил на вопросы о будущем игрока и интересе со стороны клубов Португалии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время не рассматривается возможность продолжения карьеры Батракoва в другом зарубежном клубе. Агент отметил, что они нацелены не на клубы среднего уровня, а на переход непосредственно в одну из пяти сильнейших лиг Европы.
Если один из сильных клубов Португалии, например, команда, участвующая в Лиге чемпионов и продающая игроков по высоким ценам, сделает предложение, агент не высказал конкретного мнения по этому поводу. По его словам, в данный момент они сосредоточены только на самых сильных клубах.
Кузьмичёв также подчеркнул, что крупные европейские клубы не делают серьезных предложений игроку, который показал хороший уровень игры всего один сезон. По его мнению, если Алексей Батраков проведет еще один сезон на высоком уровне, интерес со стороны больших клубов может возрасти.