Lesli Ugochukwu 26 million yevroga Byornliga o‘tdi
Londonning "Chelsi" jamoasi yarim himoyachisi Lesli Ugochukwu faoliyatini Angliyaning "Byornli" klubida davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klublar futbolchining transferi borasida kelishuvga erishdi. Maʼlumotlarga ko‘ra, transfer narxi 23 million funt sterlingni tashkil qiladi.
Bu taxminan 26 million yevroga teng. 21 yoshli fransiyalik futbolchi "Byornli" bilan 2030 yilning o‘rtalariga qadar mo‘ljallangan shartnoma imzolaydi.
O‘tgan mavsumda Lesli Ugochukwu ijara asosida "Sautgempton" safida maydonga tushgan edi. Biroq, "Sautgempton" jamoasi Angliya Premyer-ligasidan chiqib ketdi va turnir jadvalida so‘nggi o‘rinni egalladi.
"Byornli" esa o‘tgan mavsumni Angliya Chempionshipida ikkinchi o‘rinda yakunlab, yuqori divizionga qaytish imkoniyatini qo‘lga kiritdi. Endilikda, "Byornli" tarkibini yangi futbolchi bilan kuchaytirishni maqsad qilgan.
Lesli Ugochukwuning transferi klub uchun muhim voqea hisoblanadi. Yangi mavsumda u "Byornli" safida o‘zini ko‘rsatishi kutilmoqda.

Лесли Угочукву перешёл в Бёрнли за 26 миллионов евро
Полузащитник лондонского клуба «Челси» Лесли Угочукву продолжит свою карьеру в английском клубе «Бернли». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клубы достигли соглашения по трансферу игрока. Согласно информации, стоимость трансфера составит 23 миллиона фунтов стерлингов.
Это примерно равно 26 миллионам евро. 21-летний французский футболист подпишет контракт с «Бернли» до середины 2030 года.
В прошлом сезоне Лесли Угочукву выступал на правах аренды за «Саутгемптон». Однако команда «Саутгемптон» вылетела из Английской Премьер-лиги и заняла последнее место в турнирной таблице.
«Бернли» же завершил прошлый сезон на втором месте в Английском Чемпионате, получив возможность вернуться в высший дивизион. Теперь «Бернли» ставит цель усилить состав новым игроком.
Трансфер Лесли Угочукву является важным событием для клуба. В новом сезоне ожидается, что он проявит себя в составе «Бернли».