Napoli Fabio Mirettini xarid qilish bo‘yicha muzokarani davom ettirmoqda
"Yuventus" futbolchisi Fabio Miretti "Napoli" jamoasiga o‘tishi mumkinligi haqida xabar berilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi kunlarda tomonlar o‘rtasida muzokaralar o‘tkazildi va ular ijobiy ruhda o‘tdi. Biroq, hozircha yakuniy kelishuvga erishilgani yo‘q.
"Napoli" klubi 22 yoshli yarim himoyachi uchun 14 million yevro taklif qilgan. Klub vakillari futbolchini o‘z safiga qo‘shib olish imkoniyatini yuqori baholamoqda.
Yaqin kunlarda muzokaralar davom ettirilishi kutilmoqda. Fabio Miretti o‘tgan mavsumni "Jenoa" klubida ijarada o‘tkazdi.
Uning "Yuventus" bilan shartnomasi 2028 yilgacha tuzilgan. Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, futbolchining hozirgi transfer narxi ham 14 million yevroga teng.
O‘tgan mavsum Italiya chempionati — A Seriyada "Yuventus" to‘rtinchi o‘rinni egalladi. "Napoli" esa musobaqa g‘olibi bo‘ldi.

Наполи продолжает переговоры по покупке Фабио Миретти
Сообщается, что футболист "Ювентуса" Фабио Миретти может перейти в команду "Наполи". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последние дни стороны провели переговоры, которые прошли в позитивном ключе. Однако пока окончательное соглашение не достигнуто.
Клуб "Наполи" предложил 14 миллионов евро за 22-летнего полузащитника. Представители клуба высоко оценивают возможность подписания футболиста.
В ближайшие дни ожидается продолжение переговоров. Фабио Миретти провел прошлый сезон в аренде в клубе "Дженоа".
Его контракт с "Ювентусом" подписан до 2028 года. Согласно данным портала Transfermarkt, текущая трансферная стоимость футболиста также составляет 14 миллионов евро.
В прошлом сезоне чемпионата Италии — Серии А "Ювентус" занял четвертое место. "Наполи" же стал победителем турнира.
В настоящее время новости о соглашении между двумя клубами находятся в центре внимания футбольных болельщиков.