Mbappe yangi mavsumda “Real” bilan yutuqlarga intiladi
Fransiyalik hujumchi Kilian Mbappe hozirda Madridning “Real” jamoasida to‘p surmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 2025/2026 yilgi mavsumdan nimalarni kutayotgani haqida o‘z fikrlarini ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida bayon qildi. Mbappening so‘zlariga ko‘ra, u yangi mavsumda jamoa bilan birga qayd etarli natijalarga erishishni maqsad qilgan.
U bunday dedi: “Yangi mavsumda muhim yutuqlarga erishishni istayman. Biz bunga faqat birga harakat qilgan holda erishamiz.
Real jamoasi, faqat oldinga”. O‘tgan mavsumda Madridning “Real” klubi Ispaniya chempionatida ikkinchi o‘rinni egalladi.
Jamoa chempionlik poygasida doimiy raqibi bo‘lgan “Barselona”dan ortda qoldi. UEFA Chempionlar Ligasi musobaqasida esa “Real” chorak final bosqichiga qadar yetib bordi.
Ushbu bosqichda ular ikki o‘yinning natijasiga ko‘ra Angliyaning “Arsenal” jamoasiga imkoniyatni boy berdi. Shu tariqa, “Real” jamoasi yangi mavsum oldidan oldiga yuqori maqsadlar qo‘ymoqda va muxlislari oldida o‘zini oqlashni istamoqda.

Mbappe в новом сезоне стремится к успехам с "Реалом"
Французский нападающий Килиан Мбаппе в настоящее время выступает за мадридский “Реал”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он поделился своими мыслями о том, чего ожидает от сезона 2025/2026 на своей странице в социальных сетях. По словам Мбаппе, он поставил перед собой цель добиться значительных результатов вместе с командой в новом сезоне.
Он сказал: “В новом сезоне я хочу достичь важных успехов. Мы сможем этого добиться только действуя вместе.
Команда Реала, только вперед”. В прошлом сезоне мадридский “Реал” занял второе место в чемпионате Испании.
Команда отстала от своего постоянного соперника “Барселоны” в гонке за чемпионство. В турнире Лиги чемпионов УЕФА “Реал” дошел до четвертьфинала.
На этом этапе они уступили английскому “Арсеналу” по сумме двух матчей. Таким образом, команда “Реал” ставит перед собой высокие цели перед новым сезоном и хочет оправдаться перед своими болельщиками.