Orlov: Kuzyaev Turkiya yoki BAAda faoliyatini davom ettirishi mumkin
Sport sharhlovchisi Gennadiy Orlov Rossiyalik futbolchi Daler Kuzyaev faoliyatini qaysi davlatlarda davom ettirishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Orlovning aytishicha, u Daler Kuzyaevning otasi bilan yaxshi munosabatda va bu ma’lumotni aynan futbolchining otasidan olgan. Hozirda Daler Kuzyaev hech bir klub bilan shartnoma imzolamagan.
Orlovning ta’kidlashicha, futbolchi Turkiyada o‘ynashi mumkin. Shuningdek, u Birlashgan Arab Amirliklarida ham faoliyatini davom ettirishi ehtimoli borligini aytdi.
Ma’lumot uchun, 32 yoshli Daler Kuzyaevning so‘nggi klubi Fransiyaning Gavr jamoasi bo‘lgan. Uning ushbu klub bilan shartnomasi 2025 yil 30 iyunda yakuniga yetgan.
2024/2025-yilgi mavsumda Kuzyaev jami 13 o‘yinda maydonga tushgan va bitta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Shu tariqa, futbolchining keyingi faoliyati qaysi davlatda davom etishi hozircha noma’lum bo‘lib turibdi.

Орлов: Кузяев может продолжить свою деятельность в Турции или ОАЭ
Спортивный комментатор Геннадий Орлов высказал мнение о том, в каких странах российский футболист Далер Кузяев может продолжить свою карьеру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Орлова, он поддерживает хорошие отношения с отцом Далера Кузяева и получил эту информацию именно от отца футболиста. В настоящее время Далер Кузяев не подписал контракт ни с одним клубом.
Орлов отметил, что футболист может играть в Турции. Также он сказал, что есть вероятность, что он продолжит карьеру в Объединенных Арабских Эмиратах.
Для справки, 32-летний Далер Кузяев последним клубом был французский клуб «Гавр». Его контракт с этим клубом истек 30 июня 2025 года.
В сезоне 2024/2025 Кузяев сыграл в 13 матчах и смог забить один гол. Таким образом, пока неизвестно, в какой стране футболист продолжит свою карьеру.