Tudor Miretti transferiga ruxsat bermadi, muzokaralar to‘xtadi
"Yuventus" jamoasining bosh murabbiyi Igor Tudor yarim himoyachi Fabio Mirettining sotilishiga ruxsat bermadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 22 yoshli futbolchini "Napoli" klubi xarid qilishga qiziqmoqda va so‘nggi paytlarda ikki klub o‘rtasidagi muzokaralarda ma’lum bir siljish kuzatilgan. Biroq, Tuttosport nashrining yozishicha, Tudor kelishuvni to‘xtatdi, chunki Miretti jamoaning mavsumoldi tayyorgarlik bosqichida o‘zini yaxshi tomondan ko‘rsata oldi.
"Qariya sinora" murabbiyi yosh italiyalik futbolchidan yangi mavsumda asosiy tarkibda foydalanishni rejalashtirmoqda. Shu bilan birga, Tudor faqatgina "Yuventus" uning o‘rniga boshqa futbolchi sotib olgan taqdirda, Mirettining transferiga rozilik bildirishi mumkinligi aytilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, Fabio Miretti o‘tgan mavsumda "Jenoa" safida ijarada o‘ynadi va uning turinliklar bilan tuzgan shartnomasi 2028 yilgacha amal qiladi. Shu sababli, klub o‘zining istiqbolli futbolchisini saqlab qolishga harakat qilmoqda hamda uning kelajagiga jiddiy e’tibor qaratmoqda.

Тудор Миретти на трансфер не дал разрешение, переговоры остановлены
Главный тренер команды "Ювентус" Игорь Тудор не дал разрешение на продажу полузащитника Фабио Миретти. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, 22-летним футболистом интересуется клуб "Наполи", и в последнее время наблюдается определенный прогресс в переговорах между двумя клубами. Однако, по данным Tuttosport, Тудор приостановил соглашение, так как Миретти смог проявить себя с хорошей стороны на предсезонной подготовке команды.
Тренер "Кальяри" планирует использовать молодого итальянского футболиста в основном составе в новом сезоне. При этом сообщается, что Тудор может дать согласие на трансфер Миретти только в том случае, если "Ювентус" купит другого футболиста на его место.
Напоминаем, что Фабио Миретти в прошлом сезоне играл в аренде за "Дженоа", и его контракт с туринцами действует до 2028 года. Поэтому клуб старается сохранить своего перспективного футболиста и серьезно обращает внимание на его будущее.