Sobiq “Spartak” futbolchisi Valeriy Kechinov “qizil-oqlar” safida ilk bor maydonga tushgan yarim himoyachi Jedson Fernandesning o‘yiniga o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Jedson “Akron” jamoasiga qarshi uchrashuvda asosiy tarkibda boshlab, biroq birinchi bo‘lim yakunida zaxiraga olindi. Kechinovning ta’kidlashicha, Jedson jamoaga endigina qo‘shilgan va atigi bir-ikki marta mashg‘ulot o‘tkazgan.
Shu sababli, hali jamoadoshlariga moslashib ulgurmagan va o‘yinga to‘liq kirishmagan. Biroq, Kechinov futbolchining mahoratli ekanini, maydonda ko‘p harakat qilayotganini alohida qayd etdi.
Mutaxassis fikricha, Jedson vaqt o‘tishi bilan jamoaga moslashadi va “Spartak”ning kuchayishiga albatta hissa qo‘shadi. Ma’lumot uchun, Rossiya chempionati uchinchi turida “Akron” va “Spartak” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv 1:1 hisobida durang natija bilan yakunlandi.
Shu tariqa, Jedson Fernandes “Spartak” tarkibida ilk bor maydonga tushdi va mutaxassislar uning jamoada o‘z o‘rnini topishiga ishonch bildirmoqda.

Кечинов: Джедсон еще не адаптировался, но он квалифицированный футболист
Бывший футболист «Спартака» Валерий Кечинов высказал свое мнение о дебюте полузащитника Жедсона Фернандеса в составе «красно-белых». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Жедсон вышел в основном составе в матче против команды «Акрон», но в конце первого тайма был заменен. Кечинов отметил, что Жедсон только что присоединился к команде и провел всего один-два тренировки.
Поэтому он еще не успел адаптироваться к своим партнерам и не полностью вошел в игру. Однако Кечинов отдельно отметил, что футболист квалифицированный и много движется на поле.
По мнению специалиста, Жедсон со временем адаптируется к команде и, безусловно, внесет свой вклад в усиление «Спартака». Для справки, матч третьего тура чемпионата России между командами «Акрон» и «Спартак» завершился вничью 1:1.
Таким образом, Жедсон Фернандес дебютировал в составе «Спартака», и специалисты уверены, что он найдет свое место в команде.