Mitrovich Zenitga o‘tishi mumkin, muzokaralar davom etmoqda
Serbiyalik hujumchi Aleksandar Mitrovichning transfer huquqlari Saudiyaning Al Hilal klubiga tegishli. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda u Rossiyaning Sankt-Peterburg shahridagi Zenit jamoasiga o‘tishi mumkin. Bu haqda sport jurnalisti Ivan Tsvetkovich ma’lumot berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Zenit klubi Mitrovichga yaxshi maosh taklif qilmoqda. Agar boshqa klublardan shunga o‘xshash darajadagi takliflar bo‘lmasa, futbolchi Zenitga o‘tishga rozi bo‘lishi mumkin.
Mutaxassislar va Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, Aleksandar Mitrovichning transfer qiymati 18 million yevroni tashkil etadi. Futbolchi hozirda 30 yoshda.
U o‘tgan mavsumda Saudiya Arabistoni chempionatida 23 uchrashuvda maydonga tushgan. Ushbu o‘yinlarda Mitrovich 20 ta gol urib, yana ikki bor hamkorlariga gol urishda yordam bergan.
Bu natijalar uning yuqori darajadagi hujumchi ekanini yana bir bor tasdiqlaydi. Zenit klubi esa tajribali futbolchining o‘yinini kuchaytirish maqsadida muzokaralar olib bormoqda.

Митрович может перейти в Зенит, переговоры продолжаются
Права на трансфер сербского нападающего Александра Митровича принадлежат саудовскому клубу Аль Хилал. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время он может перейти в команду Зенит из Санкт-Петербурга, Россия. Об этом сообщил спортивный журналист Иван Цветкович.
По его словам, клуб Зенит предлагает Митровичу хорошую зарплату. Если не будет аналогичных предложений от других клубов, футболист может согласиться на переход в Зенит.
По данным специалистов и портала Transfermarkt, трансферная стоимость Александра Митровича составляет 18 миллионов евро. Футболист сейчас 30 лет.
В прошлом сезоне он сыграл в 23 матчах чемпионата Саудовской Аравии. В этих играх Митрович забил 20 голов и еще дважды помог партнерам забить.
Эти результаты еще раз подтверждают, что он является нападающим высокого уровня. Клуб Зенит ведет переговоры с целью усилить игру опытного футболиста.