Luka Yovich Gretsiyaning AEK klubiga o‘tdi
Luka Yovich Italiya chempionatida "Milan" jamoasi safida o‘ynagan edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Serbiyalik hujumchi endilikda Gretsiyaning AEK klubi bilan shartnoma imzoladi. Bu haqda klub matbuot xizmati rasmiy ma’lumot berdi.
27 yoshli futbolchi yangi jamoasiga erkin agent sifatida o‘tdi. O‘tgan mavsumda Yovich Italiya A Seriyasida 15 ta o‘yinda maydonga tushdi va ikki marta raqib darvozasini ishg‘ol qildi.
Luka Yovich Belgradning "Crvena Zvezda" klubi tarbiyalanuvchisi hisoblanadi. U Yevropada Frankfurtning "Ayntraxt", Madridning "Real" hamda "Fiorentina" klublarida to‘p surgan.
Serbiya terma jamoasi safida esa 45 uchrashuvda ishtirok etib, 11 ta gol muallifiga aylangan. Yovichning yangi klubi bilan tuzgan shartnomasi uning faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi kutilmoqda.
Klub rahbariyati va muxlislar undan yuqori natijalar kutmoqda. Shu tariqa, serbiyalik hujumchi Yevropa futbolidagi faoliyatini Gretsiya chempionatida davom ettiradi.

Лука Йович перешел в греческий клуб АЕК
Сербский нападающий теперь подписал контракт с греческим клубом АЕК. Об этом официально сообщила пресс-служба клуба.
27-летний футболист перешел в новую команду в качестве свободного агента. В прошлом сезоне Йович выходил на поле в 15 матчах итальянской Серии А и дважды поразил ворота соперников.
Лука Йович является воспитанником белградского клуба "Црвена Звезда". Он играл в Европе за "Айнтрахт" из Франкфурта, "Реал" из Мадрида и "Фиорентину".
В составе сборной Сербии он принял участие в 45 матчах и стал автором 11 голов. Ожидается, что новый контракт Йовича с клубом станет новым этапом в его карьере.
Руководство клуба и болельщики ожидают от него высоких результатов. Таким образом, сербский нападающий продолжит свою карьеру в европейском футболе в греческом чемпионате.