Shavlo: Jedson hali o‘zini ko‘rsata olmadi
Sergey Shavlo, ilgari poytaxtning Spartak jamoasi bosh direktori lavozimida ishlagan, jamoaning yangi futbolchisi Jedson Fernandeshning Rossiya oliy ligasidagi birinchi o‘yinini izohlab o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Portugaliyalik futbolchi Tolyatti shahri vakili bo‘lgan Akron jamoasiga qarshi o‘yinda maydonga tushdi. Shavloga ko‘ra, Jedson o‘zini to‘liq ko‘rsata olmadi, chunki uning atrofida yangi hamkorlar bor edi.
Unga to‘p yetib kelmadi va u hujumchilar ostida, yuqoriroq hududda to‘p qabul qilishi kerak edi. Bu fikrlarni Shavlo Bobsoccer.ru nashriga bildirgan.
Akron bilan o‘yinda Fernandesh birinchi bo‘limda harakat qildi va tanaffusda almashtirildi. Uchrashuv Samara shahridagi stadionda bo‘lib o‘tdi va 1:1 hisobida durang natija bilan yakunlandi.
Navbatdagi turda Spartak safarda poytaxtning Lokomotiv jamoasiga qarshi bahs olib boradi. Jedson Fernandeshning jamoaga moslashishi uchun vaqt kerak bo‘lishi mumkin.
Hozircha u o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyon eta olmadi. Mutaxassislarning fikricha, futbolchi o‘z o‘yinini ko‘rsatishi uchun unga ko‘proq vaqt va hamkorlar bilan o‘zaro tushunish zarur.

Шавло: Джедсон пока не смог проявить себя
Сергей Шавло, ранее работавший на должности генерального директора команды «Спартак» столицы, прокомментировал первый матч нового футболиста команды Джедсона Фернандеша в Российской Премьер-Лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Португальский футболист вышел на поле в игре против команды «Акрон», представляющей город Тольятти. По словам Шавло, Джедсон не смог полностью проявить себя, так как вокруг него были новые партнеры.
Мяч до него не доходил, и ему нужно было принимать мяч под нападающими, в более высоком районе. Эти мысли Шавло высказал изданию Bobsoccer.ru.
В матче с «Акроном» Фернандеш действовал в первом тайме и был заменен на перерыве. Встреча прошла на стадионе в Самаре и завершилась со счетом 1:1.
В следующем туре «Спартак» на выезде сыграет против команды «Локомотив» столицы. Джедсону Фернандешу может понадобиться время для адаптации в команде.
Пока он не смог полностью проявить свои возможности. По мнению специалистов, футболисту нужно больше времени и взаимопонимания с партнерами, чтобы показать свою игру.