Lukin Chelestini ishonchi uchun minnatdorligini bildirdi
CSKA jamoasi himoyachisi Matvey Lukin yangi bosh murabbiy Fabio Chelestini boshchiligidagi ish jarayoni haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Lukinning so‘zlariga ko‘ra, u murabbiy Chelestinigacha bo‘lgan ishonch uchun minnatdor. U o‘zini jamoada qulay his qilayotganini ta’kidladi.
Lukin so‘nggi uchrashuvda Zenitga qarshi o‘yinda chap markaziy himoyachi sifatida maydonga tushganini aytdi. U Chelestiniga ishonch bildirgani uchun yana bir bor rahmat aytdi.
Himoyachining fikriga ko‘ra, Chelestini kelganidan so‘ng CSKA yanada hujumkor futbol o‘ynay boshlagan. Bu esa jamoa a’zolariga ma’qul kelmoqda.
Joriy mavsumda 21 yoshli Lukin barcha musobaqalarda uchta uchrashuvda maydonga tushdi. Shunga qaramay, hozircha gol yoki golli uzatma muallifi bo‘lmadi.

Лукин поблагодарил Челестини за доверие
Защитник команды ЦСКА Матвей Лукин поделился своими мыслями о процессе работы под руководством нового главного тренера Фабио Челестини. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Лукина, он благодарен за доверие, оказанное тренером Челестини. Он отметил, что чувствует себя комфортно в команде.
Лукин сказал, что в последнем матче против Зенита он вышел на поле в качестве левого центрального защитника. Он еще раз поблагодарил Челестини за оказанное доверие.
По мнению защитника, после прихода Челестини ЦСКА начал играть более атакующий футбол. Это нравится членам команды.
В текущем сезоне 21-летний Лукин выходил на поле в трех матчах во всех соревнованиях. Тем не менее, пока он не стал автором гола или голевой передачи.