Hoffenhaym Coufal bilan bir mavsumlik shartnoma tuzdi
Bundesliga klubi Hoffenhaym jarohat olgan Jandre o‘rniga yangi futbolchi bilan shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rasmiy sayti xabariga ko‘ra, jamoa Chexiya terma jamoasi futbolchisi Vladimir Coufal bilan kelishuvga erishdi. 32 yoshli himoyachi avval Angliyaning Vest Hem jamoasida to‘p surgan, biroq u erdan ketganidan so‘ng erkin agent maqomiga ega bo‘ldi.
Hoffenhaym Coufal bilan bir mavsumga mo‘ljallangan shartnoma tuzdi va futbolchi jamoaga bepul qo‘shildi. Klub vakillarining so‘zlariga ko‘ra, ularning asosiy maqsadi oldinda bo‘lib o‘tadigan mavsumda o‘ng qanot himoyachisi pozitsiyasini kuchaytirish bo‘lgan.
Ular Vladimir Coufal jamoaning barcha talablariga javob bera olishini va tezda asosiy tarkibga moslashishini bildirishdi. O‘tgan mavsumda Coufal klub darajasida 25 ta o‘yinda maydonga tushdi.
U mazkur uchrashuvlarda 5 marta ogohlantirish kartochkasini oldi, biroq gol yoki golli uzatma muallifi bo‘lmadi. Transfer bozorida uning qiymati 5 million yevro atrofida baholanmoqda.

Хоффенхайм подписал однолетний контракт с Коуфалом
Бундеслига клуб Хоффенхайм подписал контракт с новым футболистом на место травмированного Жандре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации официального сайта клуба, команда достигла соглашения с футболистом сборной Чехии Владимиром Коуфалом. 32-летний защитник ранее играл за английский клуб Вест Хэм, но после его ухода стал свободным агентом.
Хоффенхайм подписал с Коуфалом контракт на один сезон, и футболист присоединился к команде бесплатно. По словам представителей клуба, их основной целью было усиление позиции правого защитника в предстоящем сезоне.
Они заявили, что Владимир Коуфал сможет соответствовать всем требованиям команды и быстро адаптироваться к основному составу. В прошлом сезоне Коуфал провел 25 матчей на клубном уровне.
В этих встречах он получил 5 желтых карточек, однако не стал автором ни одного гола или голевой передачи. На трансферном рынке его стоимость оценивается примерно в 5 миллионов евро.