Jurnalist Ivan Karpovning ma’lum qilishicha, bu yozda “Zenit” klubi mashhur hujumchi Aleksandar Mitrovichni tarkibga qo‘shib olishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu xabar yuzasidan “Zenit” klubi boshqaruvi raisi Aleksandr Medvedev o‘z munosabatini bildirdi. U bu mish-mishlarni asossiz deb atadi va bu boradagi gap-so‘zlarga ishonmaslikni tavsiya etdi.
Aleksandar Mitrovich hozirda “Al-Hilal” jamoasida to‘p suradi. U Serbiya terma jamoasi hujumchisi hisoblanadi.
Mitrovichning Saudiya Arabistonidagi klubi bilan amaldagi shartnomasi 2026 yilning o‘rtalariga qadar davom etadi. Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, ushbu futbolchining transfer qiymati 18 million yevroga teng.
“Zenit” jamoasining navbatdagi o‘yini 9 avgust kuni safarda “Axmat” klubiga qarshi bo‘lib o‘tadi. Klub rahbariyati hozircha yangi futbolchi transferi bo‘yicha rasmiy ma’lumot bermagan.
Shu sababli, Mitrovichning “Zenit”ga o‘tishi haqidagi xabarlar hozircha tasdiqlanmagan. Klub muxlislari rasman e’lon qilinadigan yangiliklarni kutishlari tavsiya etiladi.

Медведев Митровича трансферу о сообщениях опроверг
Журналист Иван Карпов сообщил, что этим летом клуб "Зенит" может подписать известного нападающего Александра Митровича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По этому поводу председатель правления клуба "Зенит" Александр Медведев высказал свое мнение. Он назвал эти слухи беспочвенными и рекомендовал не верить в разговоры на этот счет.
Александр Митрович в настоящее время выступает за команду "Аль-Хилаль". Он является нападающим сборной Сербии.
Действующий контракт Митровича с клубом в Саудовской Аравии продлится до середины 2026 года. Согласно данным портала Transfermarkt, стоимость трансфера этого футболиста составляет 18 миллионов евро.
Следующий матч команды "Зенит" пройдет 9 августа в гостях против клуба "Ахмат". Руководство клуба пока не предоставило официальной информации о трансфере нового футболиста.
Поэтому сообщения о переходе Митровича в "Зенит" пока не подтверждены. Болельщикам клуба рекомендуется ждать официальных новостей.