Timoti Vea “Marsel” bilan shartnoma tuzish arafasida
Turinning "Yuventus" jamoasi futbolchisi Timoti Vea Fransiya chempionatida faoliyatini davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli jurnalist Fabrizio Romano ijtimoiy tarmoqlarda xabar berdi. Uning ma’lumotiga ko‘ra, 25 yoshli amerikalik futbolchi "Marsel" klubiga o‘tmoqda.
Timoti Vea allaqachon Marsel shahriga yetib kelgan va klub rahbariyati bilan shartnoma tuzish bo‘yicha muzokaralar olib bormoqda. Vea ilgari ham Fransiya chempionatida o‘ynagan.
U avval "Lill" jamoasi safida maydonga tushgan. O‘tgan mavsumda Timoti Vea jami 43 ta o‘yinda ishtirok etdi.
U ushbu uchrashuvlarda olti marta gol urdi va besh marta hamkasblariga golli pas berdi. Hozirda Timoti Veaning "Yuventus" klubi bilan tuzgan amaldagi shartnomasi 2028 yil yoziga qadar amal qiladi.
Shu bois, uning yangi klubga o‘tishi bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda. Timoti Vea o‘zining tajribasi va mahorati bilan "Marsel" klubiga yordam bera oladi, deb kutilyapti.

Тимоти Веа на грани подписания контракта с "Марселом"
Футболист «Ювентуса» Тимо́ти Веа может продолжить свою карьеру в чемпионате Франции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил известный журналист Фабрицио Романо в социальных сетях. По его данным, 25-летний американский футболист переходит в клуб «Марсель».
Тимоти Веа уже прибыл в город Марсель и ведет переговоры о подписании контракта с руководством клуба. Веа ранее также играл в чемпионате Франции.
Он выступал за команду «Лилль». В прошлом сезоне Тимоти Веа принял участие в 43 матчах.
В этих встречах он забил шесть голов и отдал пять голевых передач своим партнерам. В настоящее время действующий контракт Тимоти Веа с клубом «Ювентус» действует до лета 2028 года.
Поэтому переговоры о его переходе в новый клуб продолжаются. Ожидается, что Тимоти Веа сможет помочь клубу «Марсель» своим опытом и мастерством.