Grozniy shahrining “Axmat” futbol klubi bosh direktori Ahmed Aydamirov yangi bosh murabbiy sifatida Stanislav Cherchesov tayinlangach, jamoaning 2025/2026 yilgi mavsum uchun oldiga qoʻyilgan maqsadlari haqida maʼlumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning soʻzlariga koʻra, klub har bir oʻyinda gʻalaba qozonishni va tomoshabinlarga chiroyli hamda koʻzga yoqimli futbol namoyish etishni rejalashtirgan. Aydamirovning aytishicha, yangi murabbiy bilan klubning transfer siyosati borasida ham kelishuvga erishilgan.
Shuningdek, yaqinda klub va Aleksandr Storojuk oʻzaro kelishuv asosida shartnomani bekor qilgan edi. Oradan koʻp oʻtmay, “Axmat” Cherchesov bilan muzokaralar olib borayotgani maʼlum boʻldi.
Joriy mavsumning dastlabki toʻrtta uchrashuvida “Axmat” jamoasi ketma-ket magʻlubiyatga uchradi. Ulardan uchta oʻyin Rossiya Premyer ligasida, bittasi esa Rossiya Kubogida boʻlib oʻtdi.
Navbatdagi toʻrtinchi tur doirasida, 9-avgust kuni “Axmat” oʻz maydonida “Zenit” klubini qabul qiladi. Klub rahbariyati va murabbiyati jamoaning natijalarini yaxshilash uchun birgalikda harakat qilishni rejalashtirmoqda.

Под руководством Черчесова "Ахмат" поставил новые цели
Генеральный директор футбольного клуба “Ахмат” из Грозного Ахмед Айдамиров сообщил о целях команды на сезон 2025/2026 после назначения новым главным тренером Станислава Черчесова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, клуб планирует выигрывать в каждой игре и демонстрировать зрителям красивый и привлекательный футбол. Айдамиров отметил, что с новым тренером также достигнуто соглашение по трансферной политике клуба.
Кроме того, недавно клуб и Александр Сторожук расторгли контракт на взаимных условиях. Вскоре после этого стало известно, что “Ахмат” ведет переговоры с Черчесовым.
В первых четырех матчах текущего сезона команда “Ахмат” потерпела подряд четыре поражения. Из них три игры прошли в Российской Премьер-лиге, одна — в Кубке России.
В рамках следующего четвертого тура, 9 августа, “Ахмат” примет на своем поле клуб “Зенит”. Руководство и тренерский состав клуба планируют совместные усилия для улучшения результатов команды.