Braziliyalik yarim himoyachi Viktor Sa Rossiyaning “Krasnodar” jamoasida faoliyat olib borayotgani davomida duch kelayotgan qiyinchiliklari haqida so‘z yuritdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, vatandan uzoqda bo‘lish unga ma’lum noqulayliklar tug‘dirayotgan bo‘lsa-da, hozirda “Krasnodar” bilan amaldagi shartnomasi mavjud. Avvalroq futbolchining jamoani tark etishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Biroq Viktor Sa bu ma’lumotlarni to‘liq rad etmadi, faqat qisman inkor etdi. U o‘zining klub bilan shartnomasi 2026 yil 30 iyungacha amal qilishini ta’kidladi.
Demak, futbolchi 2025/2026 yilgi mavsum davomida ham jamoani tark etishni rejalashtirmayapti. Joriy mavsumda Viktor Sa Rossiya chempionati, kubogi va superkubogida jami beshta o‘yinda maydonga tushdi.

Виктор Са объяснил причину ухода из "Краснодара"
Бразильский полузащитник Виктор Са рассказал о трудностях, с которыми он сталкивается, играя за российскую команду "Краснодар". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, хотя жизнь вдали от родины создает определенные неудобства, в настоящее время у него есть действующий контракт с "Краснодаром". Ранее появлялись сообщения о том, что футболист может покинуть команду.
Однако Виктор Са не полностью опроверг эту информацию, а лишь частично. Он подчеркнул, что его контракт с клубом действует до 30 июня 2026 года.
Таким образом, футболист не планирует покидать команду в течение сезона 2025/2026. В текущем сезоне Виктор Са сыграл в пяти матчах чемпионата России, кубка и суперкубка.
Тем не менее, он пока не выделялся результативными действиями. Рыночная стоимость 31-летнего футболиста составляет три миллиона евро.