“Krilya Sovetov” futbolchisi Vadim Rakovning vakili Vladimir Kuzmichev matbuotda uning mijozida qimor o‘ynashga qaramlik borligi haqida tarqalgan xabarlar yuzasidan izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, ba’zi manbalarda “Lokomotiv”dan ijaraga olingan futbolchining ushbu muammosi tufayli boshqa klubga o‘tganligi aytilgan edi. Futbolchining agenti Vladimir Kuzmichev bunday ma’lumotlarni asossiz deb atadi va bu kabi xabarlarni futbolchining yangi mavsumdagi muvaffaqiyatli o‘yinlarini soya ostida qoldirishga urinish sifatida baholadi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, Vadim Rakov mavsumni yorqin boshlagani sababli kimlarnidir norozi qilgan bo‘lishi mumkin. Kuzmichevning ta’kidlashicha, bu kabi mish-mishlar futbolchining va klubning obro‘siga putur yetkazishga qaratilgan.
U bu ayblovlarning haqiqatga to‘g‘ri kelmasligini aniq aytdi. Eslatib o‘tamiz, 20 yoshli hujumchi “Krilya Sovetov” safida uchta o‘yinda to‘rt gol urishga muvaffaq bo‘ldi va yangi mavsumning eng yaxshi futbolchilaridan biri sifatida ko‘rsatildi.
Shu sababli, agent barcha tarqalgan ma’lumotlarni rad etdi va futbolchiga bo‘lgan ishonch o‘zgarishsiz qolishini bildirdi.

Агент Вадима Ракова опроверг слухи о азартных играх
Представитель футболиста "Крыльев Советов" Вадима Ракова Владимир Кузьмичев прокомментировал сообщения в прессе о том, что у его клиента есть зависимость от азартных игр. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее в некоторых источниках говорилось, что футболист, арендованный у "Локомотива", перешел в другой клуб из-за этой проблемы. Агент футболиста Владимир Кузьмичев назвал такие сведения беспочвенными и оценил подобные сообщения как попытку затмить успешные выступления футболиста в новом сезоне.
По словам агента, Вадим Раков мог кого-то разозлить, так как ярко начал сезон. Кузьмичев подчеркнул, что такие слухи направлены на подрыв репутации футболиста и клуба.
Он четко заявил, что эти обвинения не соответствуют действительности. Напомним, что 20-летний нападающий успел забить четыре гола в трех матчах за "Крылья Советов" и был признан одним из лучших футболистов нового сезона.
Поэтому агент опроверг все распространенные сведения и заявил, что доверие к футболисту остается неизменным.