Poytaxtning “Spartak” jamoasining sobiq himoyachisi, hozirda futbol bo‘yicha ekspert Eduard Mor “qizil-oq”lar futbolchisi Nikita Chernovning Samaradagi “Krylya Sovetov” klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ekspertning so‘zlariga ko‘ra, Chernov “Spartak”da qolgan futbolchilardan hech nimasi bilan yomon emas. Biroq, jamoa bosh murabbiyi Stankovich qandaydir sabablarga ko‘ra uni asosiy tarkibda ko‘rmayapti.
Eduard Mor Chernovga achinishini ham ta’kidladi. O‘tgan mavsum Rossiya oliy ligasida 29 yoshli himoyachi “Spartak” safida sakkizta uchrashuvda maydonga tushgan.
U o‘sha o‘yinlarda bir dona sariq kartochka olgan. Yangi mavsumda Rossiya chempionatida “Spartak” jamoasi 11-o‘rinni egallab turibdi.
“Krylya Sovetov” esa musobaqa jadvalida ikkinchi pog‘onada bormoqda. Nikita Chernovning yangi klubga o‘tishi uning faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi kutilmoqda.

Mor: Чернов не хуже тех, кто остался в "Спартаке"
Бывший защитник столичной команды “Спартак”, а ныне футбольный эксперт Эдуард Мор высказал мнение о переходе футболиста “красно-белых” Никиты Чернова в самарский клуб “Крылья Советов”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам эксперта, Чернов не хуже ни одного из оставшихся футболистов “Спартака”. Однако главный тренер команды Станкевич по каким-то причинам не видит его в основном составе.
Эдуард Мор также отметил, что ему жаль Чернова. В прошлом сезоне в Российской Премьер-Лиге 29-летний защитник провел восемь матчей за “Спартак”.
В тех играх он получил одну желтую карточку. В новом сезоне команда “Спартак” занимает 11-е место в чемпионате России.
“Крылья Советов” же находятся на втором месте в турнирной таблице. Переход Никиты Чернова в новый клуб ожидается как новый этап в его карьере.