Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Vladimir Granat Kaliningradning "Baltika" klubi yangi mavsum Rossiya premer-ligasi startidagi ishtiroki haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, "Baltika" o‘zining kuchli tomonlaridan to‘g‘ri foydalanmoqda. Jamoa bosh murabbiyi Andrey Talalayev futbolchilarining zaif tomonlarini yaxshi biladi va ularni yashira oladi.
U "Baltika"dan maksimal natija olishga harakat qilmoqda. Rossiya chempionati dastlabki uch turidan so‘ng Andrey Talalayev boshchiligidagi "Baltika" yetti ochko jamg‘arib, turnir jadvalining yuqori qismida joylashgan.
Kelgusi turda Kaliningrad jamoasi safarda Samarada "Krylya Sovetov" klubi bilan kuch sinashadi. Ushbu uchrashuv shanba kuni, 9 avgustda bo‘lib o‘tadi.
Vladimir Granatning fikricha, "Baltika" joriy mavsumda o‘z oldiga aniq maqsadlar qo‘ygan va bunga erishish uchun harakat qilmoqda. Jamoaning muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatishi murabbiy va futbolchilarning birgalikdagi mehnati natijasidir.
"Baltika" muxlislari kelgusi o‘yinlardan ham yaxshi natijalar kutmoqda. Shu tariqa, klub yangi mavsumda o‘z o‘rnini mustahkamlashga intilmoqda.

Талалаев получает лучший результат от "Балтики"
Бывший футболист сборной России Владимир Гранат высказал свое мнение о участии клуба "Балтика" из Калининграда в новом сезоне стартующего чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, "Балтика" правильно использует свои сильные стороны. Главный тренер команды Андрей Талалаев хорошо знает слабые стороны своих игроков и умеет их скрывать.
Он старается добиться максимального результата от "Балтики". После первых трех туров чемпионата России "Балтика" под руководством Андрея Талалаева набрала семь очков и занимает верхнюю часть турнирной таблицы.
В следующем туре калининградская команда в гостях встретится с клубом "Крылья Советов" в Самаре. Эта встреча состоится в субботу, 9 августа.
По мнению Владимира Граната, "Балтика" в этом сезоне поставила перед собой четкие цели и старается их достичь. Успешная игра команды является результатом совместной работы тренера и футболистов.
Фанаты "Балтики" также ожидают хороших результатов от предстоящих игр. Таким образом, клуб стремится укрепить свои позиции в новом сезоне.