Rayt-Fillips: Chelsi yangi mavsumda chempionlik uchun kurashadi
Londonning “Chelsi” jamoasining sobiq futbolchisi Shon Rayt-Fillips jamoa bosh murabbiyi Entso Mareski boshchiligidagi “Chelsi”ning yangi mavsumdagi imkoniyatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, “Chelsi” bu yil Angliya Premer-ligasi chempionligi uchun kurashda bo‘ladi. Jamoa o‘tgan mavsumda o‘z kuchini namoyon qildi va raqobatbardosh ekanligini isbotladi.
Londonliklar hujum chizig‘ida kuchli futbolchilarga ega, ular har qanday raqibga jiddiy muammo tug‘dirishi mumkin. Bu holatni jamoa ishtirok etgan klublar o‘rtasidagi jahon chempionatida ham ko‘rish mumkin bo‘ldi.
Eslatib o‘tamiz, “Chelsi” klublar o‘rtasidagi jahon chempionatida g‘olib chiqdi. Angliya chempionatining o‘tgan mavsumida esa “Chelsi” to‘rtinchi o‘rinni egalladi.
Jamoa yangi mavsumda yuqori natijalar ko‘rsatish uchun barcha imkoniyatlarga ega. Muxlislar bu mavsumda “Chelsi”dan yaxshi o‘yin va yuqori natijalarni kutmoqda.
Jamoa murabbiyi Entso Mareski rahbarligida jamoa oldiga katta maqsadlar qo‘ymoqda va bu natijalarga erishish uchun harakat qilmoqda.

Райт-Филлипс: Челси будет бороться за чемпионство в новом сезоне
Бывший футболист лондонского «Челси» Шон Райт-Филлипс высказал свое мнение о возможностях команды в новом сезоне под руководством главного тренера Энцо Маурисио. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «Челси» в этом году будет бороться за чемпионство в Английской Премьер-лиге. Команда продемонстрировала свои силы в прошлом сезоне и доказала свою конкурентоспособность.
Лондонцы обладают сильными футболистами в атакующей линии, которые могут создать серьезные проблемы любому сопернику. Это можно было увидеть и на чемпионате мира среди клубов, в котором участвовала команда.
Напоминаем, что «Челси» стал победителем чемпионата мира среди клубов. В прошлом сезоне английского чемпионата «Челси» занял четвертое место.
Команда имеет все возможности для достижения высоких результатов в новом сезоне. Болельщики ожидают от «Челси» хорошей игры и высоких результатов в этом сезоне.
Под руководством тренера Энцо Маурисио команда ставит перед собой большие цели и прилагает усилия для их достижения.