Nepomnyashchiy Rossiya raqiblari haqida ijobiy fikr bildirdi
Rossiyalik futbol mutaxassisi Valeriy Nepomnyashchiy Rossiya milliy terma jamoasining sentabr oyida o‘tkaziladigan o‘rtoqlik uchrashuvlaridagi raqiblari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuvlarda Valeriy Karpin boshchiligidagi Rossiya terma jamoasi Iordaniya va Qatar terma jamoalariga qarshi maydonga tushadi. Valeriy Nepomnyashchiy o‘z fikrida, bu kabi raqiblar bilan o‘ynashni ijobiy baholadi.
Uning ta’kidlashicha, Rossiya terma jamoasi hozirgi vaziyatda raqib tanlash imkoniga ega emas, biroq Iordaniya va Qatar o‘rtoqlik uchrashuvlari uchun yaxshi jamoalar hisoblanadi. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, bu jamoalar o‘rtacha darajadagi terma jamoalar orasida Rossiya uchun eng munosib raqiblardir.
Ma’lumot uchun, Rossiya milliy terma jamoasi 2022 yil fevral oyidan boshlab FIFA va UEFA qarori bilan xalqaro musobaqalarda ishtirok etishdan chetlatilgan. Shu sababli, hozirda Rossiya terma jamoasi faqat o‘rtoqlik uchrashuvlari o‘tkazish imkoniga ega.
Bu holat jamoaning raqib tanlash imkoniyatini cheklab qo‘ymoqda, biroq mavjud sharoitda Iordaniya va Qatar terma jamoalari bilan o‘yinlar Rossiya uchun foydali tajriba bo‘lishi mumkin.

Непомнящий высказал положительное мнение о российских соперниках
Российский футбольный специалист Валерий Непомнящий высказал мнение о соперниках сборной России в товарищеских матчах, которые пройдут в сентябре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этих матчах сборная России под руководством Валерия Карпина встретится с командами Иордании и Катара. Валерий Непомнящий положительно оценил возможность игры с такими соперниками.
По его словам, в текущей ситуации сборная России не имеет возможности выбирать соперников, однако Иордания и Катар считаются хорошими командами для товарищеских матчей. По словам специалиста, эти команды являются наиболее подходящими соперниками для России среди сборных среднего уровня.
Для справки, сборная России с февраля 2022 года исключена из международных соревнований по решению FIFA и UEFA. Поэтому в настоящее время сборная России имеет возможность проводить только товарищеские матчи.
Эта ситуация ограничивает возможность выбора соперников для команды, однако в существующих условиях игры с командами Иордании и Катара могут стать полезным опытом для России.