Luis Chaves dekabr oyida
U o‘z mijozining sog‘ayish jarayoni haqida izoh berdi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, Chaves kelasi hafta Moskvaga qaytadi.
Uning maydonga qaytish vaqti haqida gapirar ekan, taxminan dekabr oyida jamoaga qo‘shilishi mumkinligini aytdi. Agent bu yil futbolchi o‘yinlarda ishtirok eta olmasligini ta’kidladi.
Ma’lumot uchun, 29 yoshli meksikalik futbolchi "Dinamo" jamoasining safida jarohat olgan. U tizza bo‘g‘imidagi bog‘lamlarning shikastlanishi sababli hozirda davolanmoqda.
Rossiya chempionatining uchta turidan so‘ng, "Dinamo" to‘rt ochko jamg‘argan va turnir jadvalida o‘ninchi o‘rinda bormoqda. Keyingi uchrashuvda "Dinamo" safarda "Sochi" jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Klub hozircha asosiy futbolchilaridan birining maydonga qaytishini kutmoqda. Chavesning sog‘ayib, jamoaga yordam berishi muxlislar uchun ham muhim ahamiyatga ega.

Луис Чавес вернется в состав "Динамо" в декабре
Футбольный агент Клаудио Курти, представляющий интересы мексиканского полузащитника Луиса Чавеса, игрока московского 'Динамо', сообщил об этом Euro-football.ru.
Он прокомментировал процесс восстановления своего клиента. По словам агента, Чавес вернется в Москву на следующей неделе.
Говоря о времени его возвращения на поле, он отметил, что он может присоединиться к команде примерно в декабре. Агент подчеркнул, что в этом году футболист не сможет участвовать в играх.
Для справки, 29-летний мексиканский футболист получил травму в составе 'Динамо'. В настоящее время он проходит лечение из-за повреждения связок коленного сустава.
После трех туров чемпионата России 'Динамо' набрало четыре очка и занимает десятое место в турнирной таблице. В следующем матче 'Динамо' сыграет на выезде против команды 'Сочи'.
Клуб в настоящее время ожидает возвращения одного из своих ключевых игроков на поле. Восстановление Чавеса и его помощь команде имеет важное значение для болельщиков.