Nijniy Novgorodning “Pari NN” futbol klubi a’zosi Aleksandr Ektov tizza bo‘g‘imida operatsiya o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu jarrohlik amaliyoti Germaniyaning Myunxen shahrida amalga oshirildi. Bu haqda klub matbuot xizmati xabar berdi.
Aleksandr Ektov birinchi operatsiya muvaffaqiyatli o‘tganini aytdi. U o‘zini yaxshi his qilayotganini, muxlislarning qo‘llab-quvvatlashini his qilayotganini va barchaga minnatdorchilik bildirganini ta’kidladi.
Futbolchi, ayniqsa, muxlislarning e’tiboridan mamnunligini aytgan. Sentabr oyining boshida Ektovni yana bir jarrohlik amaliyoti kutmoqda.
Shundan so‘ng 29 yoshli futbolchining tiklanish muddati aniq bo‘ladi. Klub vakillarining aytishicha, hozircha futbolchining maydonga qaytish sanasi noma’lum.
Eslatib o‘tamiz, “Pari NN” jamoasi ayni paytda Aleksey Shpilevskiy boshchiligida yangi mavsumda Rossiya chempionatida o‘tkazilgan uch uchrashuvning barchasida mag‘lub bo‘lgan. Bundan tashqari, klub o‘zining asosiy stadionida rekonstruksiya ishlari olib borilayotgani sababli, hozircha uy uchrashuvlarini Nijniy Novgorodda o‘tkaza olmayapti.

Александр Ектов перенёс операцию на колене, ожидается ещё одна операция
Член футбольного клуба «Пари НН» из Нижнего Новгорода Александр Ектов перенес операцию на коленном суставе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта хирургическая процедура была проведена в городе Мюнхен, Германия. Об этом сообщила пресс-служба клуба.
Александр Ектов сообщил, что первая операция прошла успешно. Он отметил, что чувствует себя хорошо, ощущает поддержку болельщиков и выразил благодарность всем.
Футболист особенно отметил, что ему приятно внимание болельщиков. В начале сентября Ектова ожидает еще одна хирургическая процедура.
После этого станет известен срок восстановления 29-летнего футболиста. Представители клуба сообщили, что пока дата возвращения футболиста на поле неизвестна.
Напомним, что команда «Пари НН» в настоящее время под руководством Алексея Шпилевского проиграла все три матча, проведенные в новом сезоне чемпионата России. Кроме того, из-за реконструкции своего основного стадиона клуб пока не может проводить домашние матчи в Нижнем Новгороде.