“Kayrat” ustunlik bilan “Slovan” ustidan g‘alaba qozondi
Kecha “Kayrat” va “Slovan” jamoalari Chempionlar ligasi uchinchi saralash bosqichida uchrashuv o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv dastlabki daqiqalaridayoq maydonda keskin kurash boshlandi. Ofri Arad jarima maydonchasi yaqinidan to‘pni darvozaning o‘ng burchagiga yo‘naltirdi, biroq darvozabon zarbani qaytarishga muvaffaq bo‘ldi.
Valeriy Gromyko esa qaytgan to‘pni darvozaga yo‘naltirishga harakat qildi, ammo aniq zarba bera olmadi. Undan so‘ng yana bir necha xavfli hujumlar bo‘ldi.
Edmilson ham o‘ng burchakdan zarba berdi, biroq darvozabon yana to‘pni qaytardi. Jorjinyo uzoq masofadan zarba yo‘lladi, ammo darvozabon bu safar ham to‘pni bartaraf etdi.
Uchrashuvning 65-daqiqasida “Slovan” futbolchisi Rahim Ibrohim ikkinchi marta ogohlantirilib, maydonni tark etdi. O‘yin davomida “Kayrat” ustunlikni qo‘lga oldi.
O‘yinning so‘nggi daqiqalarida Daniil Ignatenko raqib jarima maydonchasida qoidabuzarlik qildi va hakam penaltini belgiladi. Dastan Satpayev 11 metrlik nuqtadan aniq zarba yo‘llab, hisobni ochdi.
Oradan ko‘p o‘tmay, “Kayrat” ikkinchi golni urdi, biroq hakam ofsayd qayd etdi va gol hisobga olinmadi. Yakunda “Kayrat” jamoasi o‘yinda to‘laqonli ustunlik namoyon etdi va muhim g‘alabaga erishdi.
Biroq saralash bosqichining taqdiri javob uchrashuvida hal bo‘ladi. O‘yin Olmaota shahridagi “Markaziy stadion”da bo‘lib o‘tdi.

“Кайрат” с уверенной победой одержал победу над “Слованом”
Вчера команды “Кайрат” и “Слован” провели встречу в третьем квалификационном раунде Лиги чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
С первых минут встречи на поле началась острая борьба. Офри Арад направил мяч в правый угол ворот с близкого расстояния, но вратарь смог отразить удар.
Валерий Громыко попытался направить отскочивший мяч в ворота, но не смог точно ударить. После этого последовали еще несколько опасных атак.
Эдмилсон также нанес удар с правого угла, но вратарь снова отбил мяч. Жоржиньо отправил удар с дальней дистанции, но вратарь и в этот раз справился с мячом.
На 65-й минуте футболист “Слована” Рахим Ибрагим получил вторую желтую карточку и покинул поле. В ходе игры “Кайрат” завладел преимуществом.
В последние минуты матча Даниил Игнатенко нарушил правила в штрафной соперника, и судья назначил пенальти. Дастан Сатпаев точно пробил с 11-метровой отметки и открыл счет.
Не прошло и минуты, как “Кайрат” забил второй гол, но судья зафиксировал офсайд, и гол не был засчитан. В итоге команда “Кайрат” продемонстрировала полное преимущество в игре и добилась важной победы.
Однако судьба квалификационного раунда решится в ответном матче. Игра прошла на “Центральном стадионе” в Алматы.