Sheshko transferi: Manchester va Leyptsig kelishuvga erisha olmadi
Germaniyaning «RB Leyptsig» futbol klubi «Manchester Yunayted» jamoasi tomonidan hujumchi Benyamin Sheshko uchun yuborilgan taklifni rad etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli futbolchi Angliyaning mashhur klubi – «qizil iblislar» safida o‘ynashga qaror qilgan va ularga rozilik bergan. Biroq, ikki klub o‘rtasidagi muzokaralar kutilganidan ko‘ra murakkabroq kechmoqda.
Hozircha transfer shartlari bo‘yicha to‘liq kelishuvga erishilmagan. Bu haqda jurnalist Florian Plettenberg xabar bermoqda.
Klublar o‘rtasida yangi muzokaralar payshanba kuni davom ettirilishi rejalashtirilgan. Avvalroq matbuotda tarqalgan ma’lumotlarga ko‘ra, «Manchester Yunayted» Benyamin Sheshko uchun jami 85 million yevro, shu jumladan bonuslarni taklif qilgan.
Shu bilan birga, Angliyaning yana bir klubi – «Nyukasl» ushbu sloveniya futbolchisi uchun 90 million yevro to‘lashga tayyorligini bildirgan. Hozircha tomonlar transfer shartlari borasida yakuniy qarorga kelmagan.

Шешко трансфер: Манчестер и Лейпциг не смогли достичь соглашения
Германский футбольный клуб «РБ Лейпциг» отклонил предложение, отправленное командой «Манчестер Юнайтед» по поводу нападающего Бенжамена Шешко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
22-летний футболист решил играть за знаменитый английский клуб – «красные дьяволы» и дал им согласие. Однако переговоры между двумя клубами проходят сложнее, чем ожидалось.
Пока не достигнуто полного соглашения по условиям трансфера. Об этом сообщает журналист Флориан Плеттенберг.
Новые переговоры между клубами запланированы на четверг. Ранее в прессе сообщалось, что «Манчестер Юнайтед» предложил за Бенжамена Шешко в общей сложности 85 миллионов евро, включая бонусы.
В то же время другой английский клуб – «Ньюкасл» заявил о готовности заплатить за этого словенского футболиста 90 миллионов евро. Пока стороны не пришли к окончательному решению по условиям трансфера.