«Leyptsig» klubi hujumchi Antonia Nusa Italiya chempionatining «Inter» jamoasiga joriy transfer oynasida o‘tmaydigan bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
20 yoshli norvegiyalik futbolchi Milanning mashhur jamoasi uchun Adebole Lukmanga muqobil variant sifatida ko‘rilayotgan edi. Mashhur sport jurnalisti Fabrizio Romano bergan ma’lumotga ko‘ra, «Leyptsig» rahbariyati yosh va istiqbolli futbolchini tarkibda saqlab qolishni ma’qul ko‘rmoqda.
Sababi, jamoani yozgi transfer mavsumida Benyamin Sheshko va Xavi Simons tark etishi kutilmoqda. Shu bois, klub rahbariyati Antonia Nusa uchun kelayotgan takliflarni faqat juda katta miqdordagi pul evaziga ko‘rib chiqishga tayyor.
Shuningdek, asosiy tarkibdan ikki yetakchi futbolchi ketganidan so‘ng, Nusaning asosiy tarkibda o‘zini namoyon qilish imkoniyati oshadi. Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, Antonia Nusining taxminiy narxi 28 million yevroni tashkil etadi.
Shu sababli, klub futbolchini arzon narxda sotish niyatida emas. Hozircha Nusa «Leyptsig» sharafini himoya qilishda davom etadi va unga boshqa klublarning rasmiy takliflari bo‘lsa, ular faqat yuqori narx evaziga ko‘rib chiqiladi.

Лейпциг не даст разрешение на трансфер Антонии Нусы
Клуб «Лейпциг» не отпустит нападающего Антонию Нусу в итальянский чемпионат в команду «Интер» в текущем трансферном окне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
20-летний норвежский футболист рассматривался как альтернативный вариант для знаменитой миланской команды Адеболе Лукмана. По информации известного спортивного журналиста Фабрицио Романо, руководство «Лейпцига» предпочитает сохранить молодого и перспективного футболиста в составе.
Причина в том, что ожидается, что команду покинут Бенжамен Шешко и Хави Симонс в летний трансферный сезон. Поэтому руководство клуба готово рассмотреть предложения по Антонии Нусе только за очень большую сумму денег.
Кроме того, после ухода двух ведущих игроков из основного состава, у Нусы появится больше возможностей проявить себя в основном составе. Согласно данным портала Transfermarkt, предполагаемая стоимость Антонии Нусы составляет 28 миллионов евро.
Поэтому клуб не намерен продавать футболиста по низкой цене. Пока Нуса продолжает защищать честь «Лейпцига», и если поступят официальные предложения от других клубов, они будут рассмотрены только за высокую цену.