PSJ Zabarnıy uchun Safonovni tarkibdan chiqaradi
Bornmut jamoasida to‘p surayotgan ukrainalik himoyachi Ilya Zabarnıy Fransiyaning PSJ klubi e’tiborida qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist xabariga ko‘ra, Parij jamoasi yangi futbolchini jalb qilish uchun, safida rossiyalik futbolchi Matvey Safonovni olib tashlashga va’da bergan. PSJ rahbariyati Zabarnıy bilan muzokaralar davomida klubda rossiyalik futbolchilar bo‘lmasligini bildirgan.
Shu sababli, Matvey Safonov faoliyatini boshqa jamoada davom ettirishi mumkin. Uning nomzodi sifatida Turkiyaning mashhur Galatasaray klubi tilga olinmoqda.
Matvey Safonov o‘tgan yilning yozida Krasnodar klubidan PSJga o‘tgan edi. 26 yoshli darvozabonning shartnomasi 2029 yil iyun oyining oxirigacha mo‘ljallangan.
Hozirda uning transfer qiymati 20 million yevro deb baholanmoqda. PSJ klubi yangi futbolchilarni jalb etish va tarkibni kuchaytirish maqsadida tarkibdagi ayrim o‘yinchilar bilan xayrlashishga tayyor.
Klub rahbariyati futbolchilar va ularning transferlari borasida aniq siyosat yuritmoqda. Shu tarzda, PSJ xalqaro futbol bozorida o‘z mavqeini mustahkamlashga intilmoqda.

PSJ исключает Сафонова из состава
Защитник Илья Заборный, играющий за команду Борнмут, продолжает привлекать внимание французского клуба ПСЖ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации журналиста, парижская команда пообещала убрать из состава российского футболиста Матвея Сафонова, чтобы привлечь нового игрока. Руководство ПСЖ заявило, что во время переговоров с Заборным в клубе не должно быть российских футболистов.
По этой причине Матвей Сафонов может продолжить свою карьеру в другой команде. В качестве его кандидата упоминается известный турецкий клуб Галатасарай.
Матвей Сафонов перешел в ПСЖ из клуба Краснодар прошлым летом. Контракт 26-летнего вратаря рассчитан до конца июня 2029 года.
В настоящее время его трансферная стоимость оценивается в 20 миллионов евро. Клуб ПСЖ готов попрощаться с некоторыми игроками, чтобы привлечь новых футболистов и укрепить состав.
Руководство клуба проводит четкую политику в отношении футболистов и их трансферов. Таким образом, ПСЖ стремится укрепить свои позиции на международном футбольном рынке.