Poytaxtning Spartak jamoasining sobiq futbolchisi Valeriy Kechinov Grozniy shahrining Axmat jamoasiga bosh murabbiy etib Sтанислав Черчесов tayinlangani haqidagi yangilikka o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis fikriga ko‘ra, tajribali murabbiyning qaytishi jamoa va klubdagi vaziyatga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin. U hozirgi vaqtda jamoaga aynan shunday murabbiy kerakligini, Cherchesovning kelishi natijalarni yaxshilashga yordam berishini ta’kidladi.
Kechinovning aytishicha, endi jamoani ruhlantirib, natijalarga erishish muhim. U Cherchesov futbolchilarni harakatga keltira olishiga shubha qilmasligini bildirdi.
Ma’lumot uchun, shu hafta Grozniy jamoasi Cherchesovning bosh murabbiy lavozimiga tayinlangani haqida rasmiy xabar berdi. Bungacha bu lavozimda Aleksandr Storojuk ishlagan edi.
Stanislav Cherchesov avval ham ushbu klubda, klub Terak nomi bilan atalgan paytda faoliyat yuritgan. Bundan tashqari, u Rossiya va Qozog‘iston terma jamoalariga, shuningdek, Polshaning Legiya va Vengriyaning Ferentsvarosh jamoalariga ham murabbiylik qilgan.
Hozirda Rossiya chempionatining uch turidan so‘ng Grozniy klubi turnir jadvalida 13-o‘rinda bormoqda va ochko to‘plamagan. Keyingi turda Axmat o‘z maydonida Sankt-Peterburgning Zenit jamoasiga qarshi o‘ynaydi.

Кечинов: Черчесов Ахмату сможет вдохновить на результат
Бывший футболист столичного клуба Спартак Валерий Кечинов высказал свое мнение о назначении Станислава Черчесова главным тренером грозненского клуба Ахмат. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, возвращение опытного тренера может положительно сказаться на ситуации в команде и клубе. Он отметил, что команде сейчас нужен именно такой тренер, и приход Черчесова поможет улучшить результаты.
Кечинов заявил, что теперь важно вдохновить команду и добиться результатов. Он выразил уверенность, что Черчесов сможет мотивировать игроков.
Для справки, на этой неделе грозненский клуб официально сообщил о назначении Черчесова на пост главного тренера. Ранее эту должность занимал Александр Сторожук.
Станислав Черчесов уже работал в этом клубе, когда он назывался Терек. Кроме того, он тренировал сборные России и Казахстана, а также польскую Легию и венгерский Ференцварош.
В настоящее время после трех туров чемпионата России грозненский клуб занимает 13-е место в турнирной таблице и не набрал очков. В следующем туре Ахмат сыграет на своем поле против санкт-петербургского Зенита.