Endrik "Real" mashg‘ulotlariga 8-sentabrda qaytishi kutilmoqda
"Real" jamoasining braziliyalik hujumchisi Endrik Ispaniya chempionatining 2024/2025-yilgi mavsumining 37-turida "Sevilya"ga qarshi o‘yinda olgan jarohatidan so‘ng tiklanishni davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Endrik "qirollik klubi"ning umumiy mashg‘ulotlariga taxminan 8-sentabr kuni qaytishi kutilmoqda. O‘tgan mavsumda Endrik Ispaniya chempionatida "Real" tarkibida jami 22 ta o‘yinda ishtirok etgan va bir gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Hozirda u klub shifokorlari nazorati ostida tiklanish jarayonini o‘tkazmoqda. Mutaxassislar futbolchining sog‘lig‘i tez orada tiklanishiga umid qilmoqda.
Endrikning "Real" klubi bilan shartnomasi 2030-yilning o‘rtalariga qadar mo‘ljallangan. Transfer bozorida ushbu futbolchining qiymati hozirgi vaqtda 35 million yevroga baholanmoqda.

Эндрик ожидается, что вернется к тренировкам "Реала" 8 сентября
Нападающий "Реала" из Бразилии Эндрик продолжает восстанавливаться после травмы, полученной в матче 37-го тура чемпионата Испании сезона 2024/2025 против "Севильи". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, ожидается, что Эндрик вернется к общим тренировкам "королевского клуба" примерно 8 сентября. В прошлом сезоне Эндрик принял участие в 22 матчах чемпионата Испании в составе "Реала" и смог забить один гол.
В настоящее время он проходит процесс восстановления под наблюдением врачей клуба. Специалисты надеются, что здоровье футболиста быстро восстановится.
Контракт Эндрика с клубом "Реал" рассчитан до середины 2030 года. На трансферном рынке стоимость этого футболиста в настоящее время оценивается в 35 миллионов евро.
Руководство клуба ожидает от нападающего высоких результатов в будущем. Быстрое возвращение Эндрика на поле имеет важное значение для команды.