Sobiq futbolchi Domeniko Krishito Italiya A Seriyasi klublaridan birini boshqarishni istashini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zida har doim yangi narsalarni o‘rganish zarurligini, bu esa insonning rivojlanishiga yordam berishini ta’kidladi. Krishito asosiy maqsadi sifatida A Seriyasi jamoasida murabbiylik lavozimini egallashni ko‘zlamoqda.
Eslatib o‘tamiz, Domeniko Krishito 2023 yilda professional futbolchilik faoliyatini yakunlagan. U Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasida 2011 yildan 2018 yilgacha himoyachi sifatida to‘p surgan.
Ushbu jamoa tarkibida Krishito ikki marta Rossiya chempioni bo‘lgan, shuningdek, mamlakat Kubogi va Superkubogini qo‘lga kiritgan. Krishito o‘z vatani Italiyaning “Jenoa” hamda “Yuventus” klublarida ham faoliyat olib borgan.

Krishito A Серия хочет управлять командой
Бывший футболист Доменико Кришито заявил о своем желании возглавить один из клубов итальянской Серии А. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что всегда необходимо учиться новому, что помогает развитию человека. Кришито ставит своей основной целью занять тренерскую должность в команде Серии А.
Напомним, Доменико Кришито завершил свою профессиональную карьеру футболиста в 2023 году. Он играл за санкт-петербургский "Зенит" с 2011 по 2018 год в качестве защитника.
В составе этой команды Кришито дважды становился чемпионом России, а также завоевывал Кубок страны и Суперкубок. Кришито также играл за свои родные клубы Италии "Дженоа" и "Ювентус".
Теперь он намерен продолжить накапливать опыт, который получил в качестве футболиста, в тренерской сфере.