Yuriy Zavarzin, Moskvaning “Spartak” klubi sobiq bosh direktori, Rossiya milliy terma jamoasining yaqinlashib kelayotgan o‘rtoqlik uchrashuvlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa Iordaniya va Qatarga qarshi maydonga tushadi. Zavarzinning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi paytda raqib tanlash imkoniyati cheklangan.
Unga ko‘ra, bu safargi raqiblar o‘tgan yili o‘ynalgan Vetnam terma jamoasidan kuchliroq. Zavarzinning fikrini “Match TV” telekanali keltirdi.
Ma’lum qilinishicha, Rossiya milliy terma jamoasining Iordaniya va Qatarga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvlari mos ravishda 4 va 7 avgust kunlari o‘tkaziladi. Eslatib o‘tamiz, 2022 yil fevral oyidan boshlab FIFA va UEFA qarori bilan Rossiya terma jamoasi xalqaro musobaqalarda ishtirok etishdan chetlatilgan.
Shu sababli, jamoa asosan o‘rtoqlik uchrashuvlarida qatnashmoqda. Mazkur bahslar Rossiya futboli uchun muhim tajriba sifatida baholanmoqda.

Заварзин оценил соперников сборной России
Юрий Заварзин, бывший генеральный директор московского клуба «Спартак», высказал свое мнение о предстоящих товарищеских матчах сборной России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Валерия Карпина выйдет на поле против Иордании и Катара. По словам Заварзина, в настоящее время возможности выбора соперников ограничены.
По его мнению, нынешние соперники сильнее сборной Вьетнама, с которой играли в прошлом году. Мнение Заварзина привел телеканал «Матч ТВ».
Сообщается, что товарищеские матчи сборной России против Иордании и Катара состоятся 4 и 7 августа соответственно. Напоминаем, что с февраля 2022 года сборная России была отстранена от участия в международных соревнованиях по решению FIFA и UEFA.
По этой причине команда в основном участвует в товарищеских матчах. Эти встречи оцениваются как важный опыт для российского футбола.